Nejzásadnější zprávy týdne

🏀 Space Jam pokračuje s LeBronem Jamesem: Basketbal a postavičky z Looney Tunes. Kultovní film Space Jam, ve kterém si zahrál i legendární Michael Jordan, se vrací v druhém pokračování. Namísto Jordana v něm ale zaujme hlavní roli neméně slavný LeBron James.

✉️ Nový CC Watch s filmovými tipy: Pokud se chcete zorientovat ve filmovém a televizním dění a zároveň hledáte tipy k večernímu sledování, můžete si přečíst naše druhé vydání newsletteru CC Watch.

💰 Spoluzakladatel Avastu Eduard Kučera je dolarovým miliardářem: Na světě je více miliardářů než kdy dříve a nově se mezi ně řadí i spoluzakladatel antivirového obra Avast Eduard Kučera. Z globálního hlediska pak první místo stále drží Jeff Bezos.

💎 The Weeknd zabodoval s exkluzivními NFTs: Když kanadský zpěvák The Weeknd spustil svou exkluzivní kolekci pro fanoušky ve formě NFT, dalo se očekávat, že sklidí úspěch. Teď už je jasno – unikátní neofuturistické obrazy a dosud nevydaná píseň se vydražily za více než dva miliony dolarů.

👩 Sayu chce prorazit s menstruačními kalhotkami: Rodinná firma Sayu představuje menstruační kalhotky, se kterými sází na pohodlí a ekologickou stránku. A jak to tak vypadá, Češi v oblasti dámské intimity dobývají svět, což potvrzuje i konkurenční Snuggs.

🖼️ Louvre zpřístupňuje svá díla online: Muzea kvůli pandemii trpí, a proto se slavný Louvre rozhodl, že svá díla zveřejní online a zdarma pro všechny, kteří se na sbírku jednoho z nejslavnějších muzeí světa chtějí podívat alespoň ze svých domovů. K dispozici je skoro půl milionu věcí.

🐶 České AnyoneGo získává prestižní cenu za design: Tuzemský startup AnyoneGo navrhuje pomůcky pro hendikepovaná zvířata, která jsou nejen funkční, ale také atraktivně vypadají. Všimla si toho i porota prestižní soutěže Red Dot Award, u které AnyoneGo zabodovalo.

🚇 Hyperloopová stanice budoucnosti: Zatím není úplně jisté, kdy se první systém pro ultrarychlou přepravu spustí, ale teď alespoň můžeme vidět, jak by mohly vypadat jeho stanice a dráhy. Společnost HyperloopTT odhaluje vskutku futuristický návrh.

🚌 Zelené MHD v Ostravě: Žádné znečišťování ovzduší, ale jízda výhradně nízkoemisními či bezemisními vozidly. Ostravský dopravní podnik odstavil své poslední dieselové autobusy a jeho MHD je vůbec prvním v Česku, které funguje v souladu s přírodou.
Nejlepší články přímo z CzechCrunche
Michal Mička poslal své firmy ze skupiny C2H do insolvence. Dluží stovky milionů korun a navrhuje rovnou konkurz
Řešení finančních trablů Michala Mičky má očekávaný vývoj. Třiatřicetiletý podnikatel posílá do insolvence další firmy, se kterými financoval svůj módní byznys. O přežití Kary a Pietro Filipi se stále hraje.
Sluchátka, která ráno nasadíte a zapomenete na ně. Český startup Sentien vybral na Kickstarteru už přes 13 milionů
Český Sentien vyvíjí sluchátka, která díky technologii kostního vedení zvuku nemusíte vůbec nasazovat do uší a během dne na ně skoro zapomenete. I proto se mu na Kickstarteru podařilo vybrat už přes 13 milionů.
Zprávy českého startupu StockStory se dostaly do akciové aplikace od Applu. Je to velký úspěch, říká Adam Hejl
Adam Hejl chce se startupem StockStory otevřít investování do akcií všem a hlásí velký úspěch. Jeho bleskové a zároveň propracované analýzy finančních výsledků se dostaly až do oficiální aplikace Akcie od Applu.
Partner newsletteru:
Záznam největší tuzemské události pro tradery je tu. Získejte zdarma záznamy všech přednášek z Online trading konference 2021, pořádané XTB.
Česká herní služba Gamee nasedá na blockchain. Spouští vlastní tokeny a nabídne i roboty jako NFT
Blockchainové hraní má před sebou velkou budoucnost a české Gamee se do tohoto trendu připojuje. Nově spustilo vlastní tokeny pro lepší zážitky z hraní a nabízí i roboty ve formě NFT.
Energie na cestách. Jakub Ditrich a jeho Powerbox.ONE nabízí pohodlnější nabíjení elektrokol i mimo domov
Doma si elektrokolo zvládne nabít každý, venku je to však problém. Proto Jakub Ditrich přichází na trh s univerzálním boxem, který dokáže nabít téměř všechny typy elektrických kol.
Zahraniční investoři jsou při expanzi výhodou, říká Šmída z Twista. Dobývá Polsko a chystá se na Rumunsko
Když expandujete do cizí země a máte na palubě zahraniční investory, může to být strategická výhoda, říká Michal Šmída. Jeho startup Twisto i díky tomu dobývá Polsko a chystá se do Rumunska.
Projeli jsme se Enyaqem. První ryze elektrické auto od Škodovky je přesně takové, jaké by mělo být
Škoda Enyaq je dost možná nejdůležitější vůz z Mladé Boleslavi za posledních několik let. S ryzím elektromobilem jsme najeli první kilometry a zdá se, že má Škodovka do elektrické budoucnosti velmi dobře nakročeno.
Premiéra Black Widow se blíží a Disney přichází s novým trailerem. Ukazuje v něm hrdinčino dětství i nálož akce
Nový trailer na superhrdinský snímek Black Widow, který dorazí už v červenci, láká nejen na velkou porci akce, ale také poodhaluje tajuplnou minulost ikonické postavy.
Ne každý může dokázat cokoliv. Setkání Founders Virtual ukázalo, že zakladatelé musí vyjít daleko za svou komfortní zónu
Letošní setkání Founders Virtual řešilo i téma duševního zdraví ve startupech. Odborníci a zakladatelé firem otevřeně hovořili o vystoupení z komfortní zóny, depresi a dalších překážkách – ale především o tom, jak je úspěšně překonat.
Spouští se kurz, který může zvýšit potenciál Česka. Elements of AI jednoduše vysvětlí, co je to umělá inteligence
V Česku se spouští kurz Elements of AI, který může zvýšit potenciál celé země a zlepšit povědomí o klíčové technologii budoucnosti. Provází jím i přední odborník na umělou inteligenci Tomáš Mikolov.
Zonky se více propojuje s Air Bank a blíží se černým číslům. Ve ztrátě zůstalo i kvůli zastavené expanzi
Půjčková platforma Zonky má za sebou historicky rekordní měsíc, kdy rozpůjčovala nejvíce peněz, a kdyby prý nebylo zaříznuté expanze do zahraničí, už by oznámila svůj první ziskový rok.
Godzilla vs. Kong má největší premiéru od začátku pandemie. Nabízí velkolepou podívanou s bezpečnou ideologií
Očekávaný snímek Godzilla vs. Kong je především velká zábava a jako takový funguje skvěle. Film o mlátících se monstrech je největší hit od začátku pandemie a sklízí úspěch v kinech i online.
Praha pro ně byla Amerikou, teď mají světový byznys. Na expanzi jsme zpočátku nebyli připraveni, říká Kvaš z Geetoo
První pokus o expanzi českému Geetoo nevyšel. Rozhodlo se proto pro velký restart – a nyní poskytuje cloudové služby celé Evropě. Šéf firmy na konferenci CzechCrunch Onlajn vysvětlil, v čem tento úspěch spočíval.
Adidas začíná prodávat kreativní tenisky s kostičkami LEGO. Ikonické tři proužky vytvoříte z barevných dílků
Adidas se pouští do další kreativní spolupráce. Uvádí speciální verzi tenisek Ultraboost, u kterých si kultovní tři proužky vytvoříte z pestrobarevných kostiček LEGO.
Hravá výuka španělštiny v pandemii. Václav Bolech si postavil web a učí s pomocí virtuální tabule
Kvůli pandemii mu odpadli studenti španělštiny a řešil, jak kurzy znovu oživí. Nakonec se Václav Bolech rozhodl postavit vlastní web, kde začal nabízet hravé lekce online za lidové peníze, a láká čím dál více uchazečů.
Z Facebooku unikla telefonní čísla půl miliardy lidí. Zvýšit zabezpečení by měl i více než milion zasažených Čechů
Facebook řeší další velký únik citlivých dat svých uživatelů. Jelikož se týká i více než milionu českých účtů, doporučení je jednoznačné: aktivujte si nejen na Facebooku dvoufaktorové ověřování.
Tesla ohlásila rekordní první kvartál. Doručila 185 tisíc elektromobilů a předčila všechna očekávání
Automobilky po celém světě sice sužuje nedostatek čipů, ale Tesla i tak ohlásila rekordní čísla, která předčila očekávání. V prvním kvartálu dokázala doručit 185 tisíc elektromobilů.
Český Neuron Soundware odhaluje závady strojů pomocí zvuku. V krizi našel nového šéfa a míří na milion eur v tržbách
Specializace na IT se vyplatila. Česká náborová agentura Nymble v pandemii vyrostla na 30 milionů
Elektrický Hummer dostává nové tvary. Pick-up doplní i klasická SUV verze za více než dva miliony korun
Česko-americký startup Parrot u soudu převádí výpovědi do textu a nabírá miliony dolarů od zvučných investorů
Mějte se!
Filip, CzechCrunch
Sledujte CzechCrunch na sociálních sítích:
Facebook
Twitter
LinkedIn