Nejzásadnější zprávy týdne

🪙 Coinbase vstoupil na burzu: Důležitý milník pro svět kryptoměn. Americká směnárna Coinbase vstoupila na burzu Nasdaq a byť je nyní její hodnota nižší, hned po startu dosáhla téměř na 100 miliard dolarů. Díky tomuto kroku mohou být digitální měny představeny ještě početnější veřejnosti.

✉️ Další vydání CC Watch: Nový díl filmového a televizního newsletteru CC Watch je tady a opět přináší zajímavé tipy nejen na večerní program. V pořadí třetí vydání se tentokrát nese v duchu Rychle a zběsile, zombie komedie Netflixu a velkého fantasy HBO. Více naleznete zde.

🔊 Spotify ukazuje svůj první hardware: Jednička na poli streamování hudby Spotify se rozhodlo, že potěší řidiče, především ty, kteří řídí starší auta. Právě pro ně představilo nové zařízení, které přehraje oblíbené playlisty i bez moderních infotainmentů.

💸 Zoot utržil 550 milionů korun: Módní e-shop Zoot nezažíval zrovna nejšťastnější roky, ale může se blýskat na lepší časy. Firma pod taktovkou Milana Poláka loni utržila přes půl miliardy korun a začíná prodávat i produkty pro zdraví.

🚴‍♂️ Mladý Čech učí Nizozemce prodávat kola: Holandsko je jízdním kolům země zaslíbená, což motivovala Jana Pecníka k tomu, aby tam rozjel svůj startup BikeFiar. Teď na něj nabírá investici přes 10 milionů korun a chce zdigitalizovat vše, co s péči o kola souvisí.

🖼️ Christie's vydraží CryptoPunky: NFT se dostává i do tradičních aukčních síní a Christie's to potvrzuje. Ta totiž chystá dražbu takzvaných CryptoPunků a my jsme se podívali na to, co tento umělecký fenomén vůbec přináší a jak vznikl.

❌ Turecko zakáže placení kryptoměnami: Bitcoin a další digitální měny zažívají zlaté časy, Turecku se to ovšem příliš nelíbí. Z obav o financování nelegálních aktivit tak placení pomocí kryptoměn zakazuje s platností od 1. května.
Nejlepší články přímo z CzechCrunche
Končíme, ztratili jsme trakci a už by to byla jen agónie. Petr Kováčik po dvou letech zavírá startup Blabu
Dvacetimilionová sázka, která nevyšla. Petr Kováčik zavírá startup Blabu, který přibrzdila v námluvách s investory pandemie a závod o čas už nedokázal otočit. „Byla by to už spíše agónie, a to by nebylo dobré pro nikoho,“ přiznává v otevřeném rozhovoru.
Na co klávesnice, když stačí myšlenky. Opice v laboratoři Neuralinku Elona Muska zvládla hrát hru pomocí mysli
Žádný joystick ani klávesnice, ale pouze myšlenky. Neuralink Elona Muska svou technologii pro propojení mozku s počítači úspěšně otestoval na opici, která si pomocí mysli zahrála kultovní hru Pong.
S Instagramem procestovali svět. Teď Eliška Hudcová s novou aplikací ukazuje často skryté krásy Česka
Instagram Elišky Hudcové se hemží záběry z cest po celém světě, ale v době, kdy nebylo možné vyjet za hranice, začala lépe poznávat Česko. Proto vytvořila novou aplikaci Placehunter, kde ukazuje často neprobádané krásy naší země.
Sledujte náš Instagram
Nový způsob jak konzumovat náš obsah: zamiřte na náš Instagram (@czechcrunch), kde pro vás každý den shrnujeme všechny zásadní novinky v poutavé vizuální podobě.
Microsoft odhalil detaily Age of Empires IV. Slavná strategie se vrátí už na podzim a ještě lépe vás naučí dějepis
Rytíři, do zbraně! Microsoft oznámil podzimní vydání Age of Empires IV a můžeme se těšit nejen na středověké bitvy, ale díky doprovodnému historickému obsahu i na ještě zajímavější výlet do dějin.
Český Madmonq získal 13 milionů na tabletky pro lepší výkon hráčů videoher. Podpořily ho i pokerové hvězdy
Český startup Madmonq rozjíždí výrobu doplňků stravy pro hráče na ještě větší otáčky. V expanzi a růstu ve světě esportu mu nyní pomůže 13 milionů korun od pokerových hvězd i tuzemských investorů.
Manželé Vlčkovi koupili historickou pražskou usedlost Cibulka. Udělají z ní dětský hospic i komunitní centrum
Měsíc poté, co manželé Vlčkovi ohlásili vznik nové nadace, do které vložili 1,5 miliardy korun, se rozhodli koupit historickou usedlost Cibulka. Z ní udělají dětský hospic a areál rozšíří také o komunitní centrum.
Přivítejte elektrického krále silnic. Mercedes EQS je nejluxusnější elektromobil, který si můžete koupit
Mercedes odhalil nový koráb, se kterým chce ovládnout trh s luxusními elektromobily. Jmenuje se EQS a láká na výkon, moderní design i propracovaný interiér plný displejů.
Miroslav Uďan po 12 letech končí jako ředitel Shoptetu. Kormidlo přebírá Samuel Huba a zaměří se na expanzi
Miroslav Uďan udělal ze Shoptetu největšího hráče, kteří v Česku staví e-shopy. Po dvanácti letech teď předává ředitelské kormidlo Samuelu Hubovi, který se zaměří na evropskou expanzi.
Prestižní designové uznání pro prefabrikované moduly z Vizovic. Koma Modular si odnáší ocenění Red Dot Award
Red Dot Award míří i do Vizovic. Prestižní designové ocenění získala společnost Koma Modular za své stylové prefabrikované moduly, které mohou sloužit jako netradiční obydlí nebo kancelář.
Původně si chtěla od Young_block koupit jen designový blok. Teď Zuzaně Fryaufové patří polovina papírnictví
Bývalá organizátorka Plesu v opeře Zuzana Fryaufová si chtěla koupit blok, nakonec si pořídila skoro polovinu designového papírnictví Young_block. S tím teď tvoří jedinečné a udržitelné produkty a myslí při tom i na charitu.
SpaceX nabírá na tempu. Získává další stovky milionů dolarů a vyšle Falcon Heavy na jižní pól Měsíce
Zatímco rakety Falcon 9 létají už téměř s frekvencí linkového autobusu, SpaceX hledá výzvy i jinde. Firma Elona Muska nabírá další stovky milionů dolarů a oznamuje nové mise pro svou těžkotonážní raketu.
Brněnské herní studio Ashborne Games má 150 milionů na historickou strategii. Chce spolupracovat i s Warhorse
Na herní scénu vstupuje brněnské studio Ashborne Games. Funguje pod hlavičkou velkého vydavatele THQ Nordic, tvoří ho většinou veteráni z Bohemia Interactive a pracuje na historické strategii za 150 milionů.
Sony posílá autorům megahitu Fortnite další stovky milionů. Epic Games díky tomu nabrali miliardu dolarů
První pokus o expanzi českému Geetoo nevyšel. Rozhodlo se proto pro velký restart – a nyní poskytuje cloudové služby celé Evropě. Šéf firmy na konferenci CzechCrunch Onlajn vysvětlil, v čem tento úspěch spočíval.
Marks & Spencer v Česku přestane prodávat chlazené potraviny. Mraženým zbožím je nahradí i na Rohlíku
Poptávka po britských potravinách od Marks & Spencer v Česku roste. Firma však teď i kvůli brexitu přestane dovážet chlazené potraviny a mraženým sortimentem je nahradí také Rohlik.cz.
Čeští BudgetBakers nabírají 160 milionů korun. Zakladatelé Degira s nimi chtějí postavit evropskou virtuální banku
Český startup BudgetBakers oznamuje významnou investici. Zakladatelé online brokera Degiro do něj posílají 160 milionů korun a plánují budovat evropskou virtuální banku.
Druhá největší akvizice v historii Microsoftu. Za 19,7 miliardy dolarů kupuje vývojáře hlasových technologií Nuance
Microsoft ohlásil svou historicky druhou největší akvizici. Za 19,7 miliardy dolarů kupuje společnost Nuance zabývající se vývojem hlasových technologií, se kterou chce více proniknout do digitalizace zdravotnictví.
Queens po akvizici Footshopem představuje nového ředitele. Módní obchod povede Tomáš Böhm z Rohlíku
Dva měsíce po odkoupení Footshopem hlásí další velkou změnu streetwearový obchod Queens. Po 17 letech předala zakladatelka Lenka Ondruchová vedení firmy Tomáši Böhmovi, jenž přináší zkušeností z Googlu i Rohlíku.
Po sedmi měsících využívá QR menu od Choice už 3 400 podniků. Startup odmítá exity za desítky milionů a chystá expanzi
Jak šel Ilya do světa. Pohádkové Readmio vyhrálo český Creative Business Cup a slaví 100 tisíc uživatelů
Česká online pojišťovna Mutumutu získala od Société Générale dalších 30 milionů korun a míří do Evropy
Audi zbrojí na dobu elektrickou. Q4 e-tron jako sourozenec Škody Enyaq zvládne na jedno nabití i 500 kilometrů
Mějte se!
Filip, CzechCrunch
Sledujte CzechCrunch na sociálních sítích:
Facebook
Twitter
LinkedIn