Kultovní seriál Breaking Bad se vrací ve filmové podobě od Netflixu. Podívejte se na trailer

Seriál Breaking Bad se díky Netflixu vrací ve filmové podobě

Foto: Ben Rothstein/Netflix

Televizní seriál Breaking Bad (Perníkový táta) mapuje příběh středoškolského profesora chemie Waltera Whita, který se společně se svým bývalým studentem stane jedním z nejvýznamnějších výrobců metamfetaminu na jihozápadě Spojených států a i šest let od vysílání posledního dílu se těší nebývalé oblibě.

Ostatně v žebříčku nejlepších seriálů všech dob se pravidelně umisťuje na předních pozicích po boku titulů jako Přátelé, Hra o trůny, Bratrstvo neohrožených nebo kriminálky The Wire od HBO.

Byla proto zřejmě jen otázka času, než se tento příběh od televizní stanice AMC pokusí někdo překlopit i do filmové podoby a nabídne fanouškům jeho pokračování. Tohoto úkolu se před časem ujal streamingový gigant Netflix, profilující se stále více také jako produkční studio, který už v říjnu tohoto roku vtrhne na filmová plátna s celovečerním filmem El Camino: A Breaking Bad Movie.

Snímek naváže přímo na poslední díl seriálu s názvem Felina a představí se v něm hned několik starých známých v čele s Jessem Pinkmanem (herec Aaron Paul), který je v důsledku svých předchozích činů na útěku před policií. Paula doplní i další herečtí kolegové včetně Charlese Bakera, Matta Jonese nebo Jonathana Bankse, který ztvárnil postavu Mika Ehrmantrauta.

Režii a scénář si vezme na starost původní tvůrce seriálu Vince Gilligan a premiéra je naplánována na 11. října, kdy snímek zamíří jak do vybraných kin, tak na platformu Netflix. O něco později by se měl představit i na televizní stanici AMC.

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.