Fintech Robinhood získal další stovky milionů. Jeho hodnota překročila 7 miliard dolarů

robinhood-app

Jeden z nejrychleji rostoucích fintech startupů, kalifornský Robinhood, prorazil na trhu nabídkou bezplatného obchodování s akciemi. Místo brokerských firem, které mají často vysoké vstupní a další poplatky, nabízí uživatelům v rámci aplikace rychlou registraci, schválení účtu a obchod bez marží. Nyní na další vývoj Robinhood získává investici ve výši 323 milionů dolarů.

Investiční kolo Series E vedl fond DST Global a díky novým prostředkům se hodnota startupu posouvá na ohromných 7,6 miliardy dolarů, v přepočtu tedy více než 174 miliard korun. Jde tak o další významný nárůst od minulého investičního kola loni v květnu, kdy po získání 350 milionů dolarů překročila valuace Robinhoodu 5 miliard. Celkově tak firma od investorů vybrala už 860 milionů dolarů.

V poslední době Robinhood investoval hodně do vývoje nových funkcí a také do akvizice byznysu, díky kterému začal vydávat rychlé finanční novinky s názvem Robinhood Snacks. A jak Robinhood vydělává peníze, když je pro uživatele bez poplatků? Většina prostředků stále plyne z prodeje objednávek uživatelů větším finančním firmám, které poté plní poptávku. Z každé transakce má pak startup určité procento provize. Robinhood nicméně několikrát popřel, že by zasílal poptávky těm firmám, které nabízejí největší provizi, nikoliv nejlepší cenu akcií.

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.