Google Pay v Česku spustí již osmá banka. Příští týden se připojí Česká spořitelna

Google Pay

Foto: Lydia

Největší tuzemská banka po delším otálení zavádí Google Pay. Integrované službě pro placení mobilním telefonem místo fyzické platební karty v operačním systému Android se Česká spořitelna od jejího příchodu v listopadu 2017 vyhýbala a prosazovala vlastní platební aplikaci, ale nakonec Google Pay také nasadí. V Česku už ho tak bude podporovat celkem osm bank.

Zpráva, že Česká spořitelna Google Pay skutečně plánuje nasadit, přišla už začátkem května a největší česká banka nyní pro MobilManii potvrdila, že se tak stane v průběhu července. Také podle zdrojů CzechCrunche by mělo ke spuštění dojít hned v prvním červencovém týdnu a Česká spořitelna se tak připojí ke stávajícím sedmi bankám, které Google Pay podporují.

Naposledy v dubnu zaváděla Google Pay Fio banka, v květnu se připojila Banka Creditas a nyní přichází na řadu Česká spořitelna. Vedle nich lze přes Google Pay platit také v Monetě, mBank, J&T Bance, Komerční bance, Equa Bank a službu podporuje i Revolut a stravenkový Edenred.

Česká spořitelna se nejprve jako například Air Bank či ČSOB vydala cestou vlastní aplikace, díky které mohli i majitelé mobilních telefonů s Androidem platit. V případě spořitelny se jednalo o aplikaci Poketka, kterou by však nyní mělo postupně nahradit právě univerzální Google Pay.

ceska-sporitelna3

Česká spořitelna

Foto: Česká spořitelna

„Poketku se zavírat nechystáme, počet jejích uživatelů stále roste, aktuálně překročil 19 tisíc, což je na službu, kterou nepromujeme žádnou speciální komunikační kampaní, velký úspěch,“ říkal v květnu tiskový mluvčí České spořitelny Filip Hrubý. Podle našich informací by nicméně mělo být Google Pay i v České spořitelně nakonec tou preferovanou variantu pro placení.

Poketka, kterou nyní již podle MobilManie používá 24 tisíc klientů, zůstane i nadále v provozu, ale bude sloužit například k tvorbě jednorázových virtuálních karet pro platby na internetu a dalším doplňkovým službám nad rámec samotného placení v obchodech. Na Google Pay by se měl z Poketky přesunout také slevový program s cashbackem. Veškeré detaily Česká spořitelna prozradí v příštím týdnu.

facemoji3

Přečtěte si takéČeský startup Facemoji se svou aplikací na tvorbu virtuálních avatarů překonal 2 miliony stažení

Je pravděpodobné, že za rozhodnutím tuzemské bankovní jedničky v počtu klientů, kterých má Česká spořitelna přes 4,6 milionu, že nakonec Google Pay nasadí, stál i bleskový nástup konkurenčního Apple Pay, což je platební služba pro majitele iPhonů. Apple Pay do Česka přišlo v únoru a dnes jablečnými telefony platí v České spořitelně už zhruba 100 tisíc klientů.

Jedná se tedy o zásadně vyšší čísla, než jaká Česká spořitelna registruje ve své aplikaci Poketka, která funguje od loňského srpna. Od Google Pay si v České spořitelně slibují, že přiláká další zájemce z řad klientů s operačním systémem Android, kteří z různých důvodů Poketku pro placení nevyužívali.

Šéfredaktor CzechCrunche, Apple pozitivní uživatel a sportovní fanoušek.