Český startup EMU, který měří náladu ve firmách, vstupuje do USA

michal-bako-crop

Michal Bako, zakladatel EMU

Foto: EMU

V dubnu jsme psali o novém projektu bývalého technického ředitele Rohlik.cz Michala Baka, který se rozhodl měřit náladu ve firmách a vylepšovat jejich pracovní prostředí. V pilotním režimu využilo služeb EMU (Employee Mood Up) několik firem v čele s Českými radiokomunikacemi či Sportisimem a nyní přichází další důležitý krok.

„Vstup na americký trh, který je ucelenější a má nadstandardní potenciál pro byznys, je pro nás logický krok. V tuto chvíli už víme, že naše služba stoprocentně funguje. A Američané jsou na něj vnitřním nastavením i technologicky připraveni,” říká zakladatel EMU Michal Bako.

Při vstupu na velký americký trh se chce tuzemský startup soustředit nejprve na vybrané segmenty, jako je pomoc agilním týmům, rychle rostoucím společnostem, recruiterům nebo firmám, které dodávají své zaměstnance jiným společnostem. Díky tomu by mělo EMU nabrat dostatečná data, aby svou službu nadále zlepšovalo a pomáhalo ve firmách řešit reálné problémy.

EMU dnes registruje 1 050 placených účtů a v rámci svého webového rozhraní a mobilní aplikace nasbíralo prostřednictvím jednoduchého systému smajlíků v kombinaci s možností komentářů a kategorií více než deset tisíc nálad.

Šéfredaktor CzechCrunche, Apple pozitivní uživatel a sportovní fanoušek.