Tomáš Čupr posiluje Rohlik.cz. Novým provozním ředitelem je Aleš Malucha, finance povede Tomáš Jakoubek
, /

Tomáš Čupr posiluje Rohlik.cz. Novým provozním ředitelem je Aleš Malucha, finance povede Tomáš Jakoubek

Tomáš Čupr posiluje Rohlik.cz. Novým provozním ředitelem je Aleš Malucha, finance povede Tomáš Jakoubek

Největší tuzemský online supermarket hlásí nové posily ve svém nejvyšším vedení. Šéf Rohlik.cz Tomáš Čupr si na pozici provozního ředitele vybral Aleše Maluchu, který přinese zkušenosti s logistikou jak ze světa retailu, tak e-commerce, a finančním ředitelem se stává Tomáš Jakoubek. Oba se zároveň stávají novými členy představenstva firmy, kde fungují od května.

Nové posily do rychle rostoucího e-shopu s potravinami, který v loňském roce utržil kolem 2,4 miliardy korun, přichází krátce poté, co jeho zakladatel a CEO Tomáš Čupr vyprodal dluhopisy za 777 milionů korun. Za ně jednak odkoupil další podíl v Rohlik.cz, kde již drží 75 %, a prostředky také použije na další rozvoj firmy.

V oblasti logistiky, kterou Rohlík staví na interně vyvinutých systémech, odpovídající jeho potřebám rychlého doručení potravin kamkoliv po Praze, Brně, Olomouci, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Jablonci a Liberci, mu bude pomáhat Aleš Malucha. Zkušený manažer se v logistice pohybuje už přes 20 let a zkušenosti přináší například z Makra, jeho mateřského Metro AG či Also Group.

„Rohlík má výjimečný operační model. Řídí si sklady, dodávky, je podporovaný vlastním IT vývojem. Po čtyřech letech dosáhl významné akceptace zákazníků a vidím velký potenciál růstu nejen v České republice, ale také v dalších městech Evropy,“ říká nový COO Rohlik.cz Aleš Malucha, který bude mít na starost zapojení nových technologií do skladu a zlepšení plánování kapacit kurýrů. Právě doručení je pro zákaznickou zkušenost klíčové, aktuálně Rohlik.cz rozváží zpravidla do 120 minut od objednání, v průměru už do 90 minut.

Novou posilu pak hlásí také finanční oddělení firmy, která se v letošním roce chystá poprvé podívat za hranice České republiky a připravuje spuštění provozu v Budapešti. Novým finančním ředitelem se stal Tomáš Jakoubek, který dříve působil jako finanční manažer v Sarantisu či Axel Springeru a na různých pozicích v Makru. Už v únoru pak Tomáš Čupr oznámil příchod Martina Dlouhého, který má Rohlíku pomoci se zmíněnou expanzí do Maďarska.

Postupně vedení firmy profesionalizujeme pomocí lidí, kteří své práci opravdu rozumí a mají vizi, jak Rohlík posouvat dopředu. To je pro mě příjemná změna oproti stavu ještě před pár měsíci. Na práci s Tomášem a Alešem se hodně těším,“ řekl k personálním změnám Tomáš Čupr.