Seznam spojuje síly se Samsungem. Speciální edice nového telefonu Galaxy A40 má seznamácké aplikace
, /

Seznam spojuje síly se Samsungem. Speciální edice nového telefonu Galaxy A40 má seznamácké aplikace

Seznam spojuje síly se Samsungem. Speciální edice nového telefonu Galaxy A40 má seznamácké aplikace

Český internetový gigant Seznam si pro své uživatele a fanoušky připravil zajímavou novinku. Ve spolupráci s tuzemskou e-shopovou jedničkou Alza.cz a Samsungem zahájil prodej speciální verze nového telefonu Galaxy A40, který se oproti standardním modelům liší tím, že přichází s předinstalovanými aplikacemi, za nimiž Seznam stojí. Uživatelé se tak mohou těšit například na Mapy.cz, Email.cz, Jízdní řády nebo Seznam Zprávy, které v telefonu najdou hned po spuštění.

Navíc Seznam touto sadou aplikací teprve začíná. Jak vysvětluje Pavel Zima, předseda představenstva Seznamu, vizí společnosti je čím dál užší střet s koncovými zákazníky. Z toho důvodu má „seznamácká“ edice Galaxy A40 vedle dodatečných aplikací jako Novinky.cz, Sport.cz, Zboží.cz, Super.cz nebo Sauto.cz být přizpůsobena i samotným telefonním rozhraním včetně nativně nastaveného webového vyhledávače Seznam nebo platformy pro přehrávání originálního obsahu. Velkou výhodou má být také automatická synchronizace údajů (například e-mailových či osobních) po prvním přihlášení do účtu na telefonu.

„Je naším dlouhodobým cílem dostat se s našimi službami a aplikacemi do co nejčastějšího kontaktu s uživatelem. Proto hledáme způsoby umožňující nám přítomnost v mobilech, které dnes mají všichni téměř neustále u sebe. Díky aktuální spolupráci se společnostmi Samsung a Alza.cz se můžeme tomuto cíli alespoň přiblížit, i když zvolené řešení rozhodně nepovažujeme za finální,“ komentuje novou spolupráci Zima.

Co se pak týče samotné nabídky, Samsung Galaxy A40, který disponuje například 5,9palcovým Infinity-U displejem, 25megapixelovým fotoaparátem, nejnovější verzí operačního systému Android (Pie) a pojme dvě SIM karty, je nabízen k volnému prodeji za 6 499 korun, tedy za stejnou cenu jako původní model. K pořízení je v prvním měsíci exkluzivně přímo na Alza.cz.

„Technickými parametry se od sebe klasická a seznamácká verze nijak neliší, stejná zůstává i koncová cena. Rozdíly uvidí zákazníci až po zapnutí telefonu, ve variantě od Seznamu budou totiž automaticky dostupné mobilní aplikace a služby společnosti,“ vysvětluje Tomáš Balík, ředitel mobilní divize Samsung Electronics Czech and Slovak, a dodává, že důvodem uzavření netradiční spolupráce byla mimo jiné i snaha nabídnout něco speciálního jen pro české zákazníky „V edici od Seznamu totiž lidé najdou všechny služby a aplikace, na které mohou být zvyklí ze svých stolních počítačů, a navíc v češtině,“ upřesňuje Balík.