Hra o trůny přilákala k nové sérii již desítky milionů diváků. HBO navíc ukázalo nové fotky z chystaného dílu
, /

Hra o trůny přilákala k nové sérii již desítky milionů diváků. HBO navíc ukázalo nové fotky z chystaného dílu

Hra o trůny přilákala k nové sérii již desítky milionů diváků. HBO navíc ukázalo nové fotky z chystaného dílu

Velká bitva o Zimohrad se blíží. Tak by se dala popsat chystaná epizoda z populárního seriálu Hra o trůny z produkce HBO, která se bude vysílat ve Spojených státech již tuto neděli a o den později také v Česku. Diváky zavede do poloviny poslední série a konečně dojde na kýženou akci, která začne rozhodovat o osudu mnoha hlavních postav. Česká premiéra třetího dílu závěrečné série Hry o trůny je sice naplánovaná až na pondělních 20 hodin, nicméně diváci HBO a předplatitelé HBO GO ji budou moci zhlédnout i spolu s americkými diváky – vysílat se bude opět v pondělí ve 3 hodiny ráno našeho času.

A zatímco dychtivě očekávaný start v pořadí již osmé a zároveň finální sezóny sledovalo lehce přes 17 milionů diváků, druhou epizodu, ve které jsme se žádné krve nedočkali, sledovalo 10,3 milionu diváků. Ovšem s tím rozdílem, že čísla první epizody obsahovala i platformy HBO Now či HBO Go, které v číslech z druhé epizody započítané nejsou. Šlo tedy pouze o pozemní vysílání a navíc mělo na americkém trhu pouze jednu reprízu, oproti dvěma reprízám z minulého týdne.

Minulá epizoda u pozemního vysílání získala 11,76 milionu diváků, tedy o 12,5 % více. První díl během celého týdne dle HBO zasáhl celkem 27,7 milionu diváků, a to díky dalším reprízám v televizi a další dalším zhlédnutím na ostatních platformách. Oproti úvodu do předchozí série jde o nárůst o 6,5 milionu diváků.

Proč je to zásadní? Hra o trůny v neděli v USA znovu představovala nejsledovanější pořad na klasických televizích, což jen potvrzuje úspěch, který HBO s vlastní produkcí zažívá. Ostatně z úspěchu si své ukrojili i herci a herečky, kteří v hlavních rolích pro novou sérii vydělávali za každou z epizod půl milionu dolarů, tedy dvojnásobek toho co dosud. Celková produkce každého dílu se pak vyšplhala na 340 milionů korun.

Švédská firma Sandvik vyrobila pomocí 3D tisku z titanu a oceli nerozbitnou elektrickou kytaru

Rocková hudba je v současnosti stále velmi populární, ale vrcholy žebříčků poslouchanosti okupují jiné žánry....

Mimo traileru na chystanou epizodu jsme se nicméně žádné zásadní střípky informací nedozvěděli, pouze různé neurčité spekulace a fanouškovské teorie toho, jak by mohl seriál skončit, nebo co se bude v dalších epizodách dít. Vlastně to ani většina fanoušků seriálu nechce vědět, protože na překvapení už mají pouhé čtyři epizody, ve kterých se může stát leccos.

I tak HBO alespoň ještě před premiérou nového dílu poslalo ven několik dalších fotografií:

Foto: Helen Sloan / HBO