Tesla ukázala vizualizaci nového Modelu Y, který bude oficiálně představen už příští týden
, /

Tesla ukázala vizualizaci nového Modelu Y, který bude oficiálně představen už příští týden

Tesla ukázala vizualizaci nového Modelu Y, který bude oficiálně představen už příští týden

Prakticky jen několik dnů nás dělí od dalšího zásadního milníku v historii kalifornské automobilky Tesla, která se chystá na uzavřené akci odhalit další nový model elektromobilu vycházejícího z kombinace dosud nejlevnějšího Modelu 3 a SUV Modelu X. Stát se tak má již 14. března v Los Angeles v 20. hodin místního času a Tesla proto na událost láká dalším vizuálem, který leccos napovídá.

Oproti první vizualizaci, kterou Tesla vypustila již před 2 lety, a která neměla příliš jasné obrysy, jsme se tentokrát dočkali detailnější fotografie odhalující barevnější verzi automobilu a také přední světla. Spodní část stále viditelná není, ale s trochou představivosti nebo tvořivosti fanoušků je i její dokreslení relativně jasné. Příliš mnoho překvapení nás oproti Modelu 3 nečeká, jednoduše půjde o o něco delší a vyšší verzi (celkově asi o 10 %), která se bude prodávat hned v několika specifikacích.

Cena Modelu Y má podle tweetů šéfa Tesly Elona Muska začínat na zhruba o 10 procent vyšší částce, než nejlevnější Model 3 – ten se začal nedávno prodávat v nejzákladnější verzi za 35 tisíc dolarů. Nový Model Y tak bude začínat zhruba na částce 38 500 dolarů. respektive kolem hranice 900 tisíc korun, byť samozřejmě na začátku budou dostupné pouze dražší varianty. „Model Y, jakožto SUV, je asi o 10 % větší než Model 3, takže bude stát asi o 10 % více a bude mít o něco menší dojezd na stejnou baterii,“ doplnil k novému modelu Elon Musk.

Příští týden Tesla odhalí pouze finální podobu automobilu, a pravděpodobně spustí první rezervace s tím, že první kusy by mohly z výrobní linky sjet na přelomu letošního a příštího roku. V souvislosti s představením spustila Tesla také speciální webovou stránku, na které se nachází jeden nový vizuál a také informace o datu a času odhalení.

První verze webu ovšem obsahovala trochu jiný vizuál Modelu Y, který neměl žádná zpětná zrcátka, což je prozatím například ve Spojených státech nelegální, byť se postupně automobilky snaží o změnu. Podobným směrem jde i Audi s elektromobilem e-tron, který má vedle vnějších zpětných zrcátek dva vnitřní postranní displeje s nepřetržitým obrazem z kamer. Nový obrázek ovšem již zrcátka obsahuje.

Lékárny Pilulka loni utržily 2 miliardy korun. Třetina tržeb byla z e-shopu, kde je Pilulka.cz jedničkou na trhu

Skupina lékáren Pilulka, ze kterou stojí internetoví podnikatelé a bratři Martin a Petr Kasovi, oznámila, že v...

Ostatně Musk se již dříve zmínil, že přibližně 76 procent všech součástek Modelu Y bude shodných s Modelem 3, což nejen značně zlevní, ale i zrychlí produkci. Po čtvrtečním představení budou rezervace dostupné pravděpodobně již za tisíc dolarů a očekává se zájem stovek tisíc zákazníků, podobně jako po představení Modelu 3, který je dlouhodobě vůbec nejprodávanějším modelem automobilky. I díky tomu loni Tesla prodala přes 245 tisíc kusů automobilů.

I nějak takto by mohl nový Model Y vypadat:

Foto: Tesla