Netflix naváže na úspěšný Black Mirror dalším interaktivním seriálem s dobrodruhem Bearem Gryllsem
, /

Netflix naváže na úspěšný Black Mirror dalším interaktivním seriálem s dobrodruhem Bearem Gryllsem

Netflix naváže na úspěšný Black Mirror dalším interaktivním seriálem s dobrodruhem Bearem Gryllsem

Na přelomu roku slavil streamingový obr Netflix velký úspěch se snímkem Black Mirror: Bandersnatch, který přinesl do sledování filmů nový zážitek. Byl to sám divák, který rozhodoval o osudech hlavní postavy, a mohl tak významným způsobem ovlivnit děj i jeho vyvrcholení. Netflix nyní oznámil, že připravil další seriál pro novou dobu – a divák tentokrát rozhodne o osudu celosvětově známého dobrodruha Beara Gryllse.

Na Netflix 10. dubna dorazí osmidílný seriál You vs. Wild, jehož hlavním protagonistou bude Bear Grylls. Toho diváci i v Česku znají jako neúnavného dobrodruha a cestovatele, který se toulá přírodou a mimo jiné v ní bojuje o přežití. Nejvíce ho totiž proslavil pořad Ultimate Surival, u nás známý jako Boj o přežití.

Netflix sází na to, že právě dobrodružné výpravy k obrazovkám opět přitáhnou velké množství diváků, kteří se budou chtít na průběhu jednotlivých epizod podílet. Bear Grylls se v nich objeví na expedicích v různých koutech světa a na rozdíl od Bandersnatche, jakožto samostatně stojící odnože populárního seriálu Black Mirror, bude k divákům dobrodruh sám promlouvat. Vy mu pak například poradíte, zda se má nehostinnou sněhovou a zmrzlou planinou proplazit, nebo ji přejít po nohou.

Jsem pyšný, že mohu představit tuto jedinečnou interaktivní sérii, která umožní divákům naplno prozkoumat svět a jeho krajiny v mých botách. V sázce je hodně!“ uvedl k novince Bear Grylls, který dříve sloužil u britských speciálních vzdušných jednotek, má černý pás v karate a právě své dovednosti nejen z armády předvádí na nejnehostinnějších místech naší planety. Zároveň při nich radí, jak v přírodě v případě nouze přežít.

Již o Black Mirror: Bandersnatch mluvili v Netflixu jako o úspěchu, ale přestože nyní přichází další interaktivní seriál, stále nemají jasno, jestli to je skutečně budoucnost filmového a seriálového průmyslu. „Stále je to ve fázi hodnocení a růstu,“ cituje magazín Variety viceprezidentku původní tvorby Netflixu Cindy Hollandovou, která tento týden hovořila o budoucnosti vyprávění a psaní příběhů.

PayPal Mafia. Neuvěřitelný příběh lidí z PayPalu, kteří byli u zrodu firem jako Tesla, YouTube nebo LinkedIn

Devadesátá léta znamenala pro nastupující generaci obrovskou příležitost, ve které sehrál zásadní roli internet....

Také produktový viceprezident Netflixu Todd Yellin přiznal, že ve firmě nevěděli, jak vlastně prvotina Bandersnatch dopadne, ale nakonec ji diváci přijali s nadšením, a tak můžeme očekávat, že Netflix bude v interaktivních příbězích pokračovat. S dobrodružnou sérií You vs. Wild si zase otestuje trochu jiné téma, ale tvůrci slibují, že na rozdíl od temného Bandersnatche by tu nemělo jít o žádné drastické scény a rozhodnutí. Nemusíte se tak podle všeho bát, že byste svými rozhodnutími mohli dobrodruha Beara Gryllse ohrozit na životě.

Netflix si již sice s interaktivním pořady hrál dříve, ale v roce 2017 šlo zejména o záležitosti pro dětské diváky jako Puss in Book: Trapped in an Epic Tale a Buddy Thunderstruck: The Maybe Pile. Novinky včetně You vs. Wild mají přinést ještě lepší zážitek, a to i pro dospělé.