Elon Musk ukázal první fotografii dalšího modelu Tesly. Jde o futuristickou podobu pickupu
, /

Elon Musk ukázal první fotografii dalšího modelu Tesly. Jde o futuristickou podobu pickupu

Elon Musk ukázal první fotografii dalšího modelu Tesly. Jde o futuristickou podobu pickupu

Je tomu pouhý den od dalšího zásadního milníku kalifornské automobilky Tesla, při kterém odhalila podobu svého nejnovějšího elektromobilu s označením Model Y, a už se na světlo světa dostávají další novinky. Zatímco Model Y se u veřejnosti setkal s vlnou kritiky za to, že nepřináší příliš mnoho inovací a jde víceméně pouze o spojení SUV Modelu X a Modelu 3, poslední obrázek konceptu, který sdílel šéf automobilky Elon Musk, vyvolal vlnu zvědavosti.

Na vizuálu, který Musk sdílel na svém twitterovém účtu, se nachází první oficiální koncept elektrického pickupu Tesly, který se má zařadit vedle dalších novinek jako je kamion Tesla Semi nebo aktualizovaná verze sportovního Roadsteru. Na první pohled není zcela jasné, co na obrázku vidíme – může to být zadní část se zakrytou korbou, stejně jako to může být přední část pickupu s obrovským nákladovým prostorem.

Sám Musk k vizuálu doplnil, že se jedná o futuristický koncept ve stylu kyberpunku. Zároveň dodává, že na konci včerejšího představení Modelu Y hrála v pozadí hudba z kultovního filmu Blade Runner, která měla naznačit další možné koncepty, na obrazovce při prezentaci novinářům dokonce měl vizuál na moment probliknout. Podrobnější informace a odhalení detailnější verze by mělo proběhnout ještě ke konci letošního roku.

Pickup má disponovat až šesti místy pro sezení, na jedno nabití ujet 650 až 800 kilometrů a být schopen utáhnout až 136 tun zátěže. Pro spoustu lidí může být dle Muska koncept nového pickupu až příliš futuristický oproti tomu, co běžně vídáme na silnicích. Nutno dodat, že Tesla již mnohokrát odhalení nových produktů odsunula a své plány musela s ohledem na stabilnější produkci změnit, takže vše může být ještě jinak.

Mezi dalšími modely je navíc stále elektrický kamion Semi a také supersport Roadster, které mají do produkce vstoupit zhruba ve stejnou dobu. Tedy pravděpodobně v druhé polovině roku 2020 nebo v průběhu roku 2021.