Raspberry Pi otevřelo první kamenný obchod inspirovaný prodejnami Apple Store

Když britská nadace Raspberry Pi Foundation vyvinula před sedmi lety první verzi svého mikropočítače Raspberry Pi, zřejmě nikdo netušil, jakého úspěchu se v budoucnu dočká. Z jednočipových počítačů, které původně vznikly jako školní pomůcka pro podporu výuky studentů informatiky, se totiž i díky dostupné ceně stal celosvětový hit a během prvních pěti let na trhu se podařilo prodat neuvěřitelných 12,5 milionu kusů.

Zákazníci se v tomto případě rekrutovali takřka odkudkoliv, i přesto se dá říct, že se často skládaly z řad technických kutilů, geeků a vývojářů.

Zástupci Raspberry Pi se ale nyní rozhodli ke kroku, který by měl razantně zvýšit i průnik mezi běžné uživatele. V nákupním centru Grand Arcade v britském městě Cambridge nadace otevřela svůj první kamenný obchod zaměřený exkluzivně na sortiment Raspberry Pi a související doplňky.

V prostoru, který designově lehce připomíná obchody Apple Store, si tak zákazníci mohou zakoupit jednotlivé modely mikropočítačů, přídavné klávesnice, myši, externí disky, ale také hrníčky nebo plyšové hračky, samozřejmě s tématikou Raspberry Pi.

V nabídce zákazníci také najdou nejnovější model mikropočítače Raspberry Pi 3 Model B+, prodávající se v přepočtu za 1 100 korun, a samozřejmostí je možnost si jednotlivá zařízení v prodejně vyzkoušet a zjistit, co vše je vlastně možné s Raspberry Pi vytvořit.

raspberry-10

Obchod Raspberry Pi

Raspberry-Pi-2

Příslušenství

Babbage-raspberry1

Babbage Bear, oficiální maskot komunity Raspberry Pi

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.