Podívejte se na prvních 14 fotografií z nové a zároveň poslední řady seriálu Hra o trůny
, /

Podívejte se na prvních 14 fotografií z nové a zároveň poslední řady seriálu Hra o trůny

Podívejte se na prvních 14 fotografií z nové a zároveň poslední řady seriálu Hra o trůny

V pořadí již osmá a vůbec poslední série seriálu Hra o trůny se blíží a s ní přicházejí i další nové informace a vizuály. Po nedávném traileru, který konečně ukázal několik hlavních postav a také datum premiéry, nyní HBO přišlo s vůbec první kolekcí fotografií z nové série. Ta ukazuje víceméně všechny hlavní postavy v jejich tradičním oděvu, což je vítaná změna oproti tak trochu zmatečným a neurčitým video ukázkám.

Zároveň se z nich ovšem nedozvídáme takřka žádné nové informace, které by alespoň trochu naznačily, co se může v příští sezóně odehrávat. Většina z nich je pořízena v Zimohradu a vidět můžeme postavy jako Brienne z Tharthu, Jon Snow, Daenerys Targaryen, Jaime Lannister, Tyrion Lannister, Varys, Ser Davos, Samwell Tarly, Bran Stark, Sansa Stark, Arya Stark a samozřejmě také Cersei Lannister.

Právě Cersei v seriálu již dříve naznačila své těhotenství, které HBO loni potvrdilo, což naznačuje množství potenciálních zvratů. Až do 14. dubna, kdy má první díl z poslední série premiéru, můžeme ale jen hádat, co dalšího může do seriálu, který bude zakončen pouhými šesti epizodami, přijít.

Na novou sérii fanoušci čekají již více než rok po několika odkladech a slibovaném odhalení. Každý z nových dílů by měl mít standardních 60 minut, takže se diváci dočkají minimálně 6 hodin zábavy, pokud tedy nebude poslední díl rovnou o polovinu nebo dokonce dvakrát delší. S blížícím se datem o sobě dává obecně Hra o trůny vědět čím dál více, ale jen v neurčitých náznacích. Například v minulém týdnu se objevil seriál i v jedné z reklam na značku piva Bud Light při finále americké fotbalové ligy Super Bowl, z níž jsme vybrali ty nejlepší reklamy.

Mimo klasického seriálu produce HBO se ale již nyní pracuje také na spin-offu na motivy původního seriálu, který má být zasazen do událostí ještě před první sérií. Jednu z hlavních rolí si zahraje herečka Naomi Watts, které budou sekundovat Naomi Ackie či Denise Gough. Prequel se ovšem neobjeví na obrazovkách až do odvysílání poslední epizody Hry o trůny, a pravděpodobně se dokonce přesune až na příští rok.

Zatím se můžete podívat na všechny nové fotografie k poslední sérii stávající Hry o trůny:

Foto: Helen Sloan / HBO