Samsung představil minimalistický monitor, který díky speciálnímu rameni šetří místo na stole
, /

Samsung představil minimalistický monitor, který díky speciálnímu rameni šetří místo na stole

Samsung představil minimalistický monitor, který díky speciálnímu rameni šetří místo na stole

Ve Spojených státech startuje očekávaný světový veletrh spotřební elektroniky CES a Samsung ještě před ním představil několik nových produktů, mezi nimiž je i úsporný monitor, a to nikoliv energeticky, ale prostorově. Samsung Space Monitor lze totiž snadno postavit přímo ke zdi a pomocí pohyblivého ramena s ním pak podle potřeby manipulovat.

Samsung přišel s velmi jednoduchým mechanismem, díky kterému dokáže zejména na menších pracovních stolech ušetřit drahocenné centimetry místa. V porovnání s podobně velkými tradičními monitory prý až 40 procent. Space Monitor, který bude možné pořídit s displejem o 27 palcích s QHD rozlišením, nebo o 32 palcích se 4K UHD, se svorkou přichytí k desce stolu a integrované rameno zajistí potřebnou flexibilitu.

V praxi to znamená, že můžete stůl přirazit až ke zdi a nechat o ni opřený i samotný monitor, pokud ho nepoužíváte. Pomocí pohyblivého ramena si ho pak můžete vždy podle potřeby snadno přiblížit nebo ho dokonce opřít o desku stolu. Úhel je libovolný a Samsung nechává na každém uživateli, aby si pozici přizpůsobil podle svých potřeb. Napájecí i HDMI kabel jsou přitom ukryté v rameni, takže nikde žádné netrčí a celkově jde o velmi minimalistické řešení.

Samsung bude svůj Space Monitor prodávat od 23. února za 400 dolarů (9 000 korun) v případě 27palcové varianty a 500 dolarů (11 200 korun) v případě většího modelu. Jediné, co by mohlo některým uživatelů chybět, je vzhledem k možnosti přiložit Space Monitor až k desce, dotykový displej, který by mohli například kreativci využít. Jinak jde ale o jednoduchý a dostupný způsob, jak ušetřit místo na vašem stole, pokud ho nemáte nazbyt.