Německá digitální agentura SinnerSchrader otevřela nové stylové sídlo v Praze. Takhle vypadá
, /

Německá digitální agentura SinnerSchrader otevřela nové stylové sídlo v Praze. Takhle vypadá

Německá digitální agentura SinnerSchrader otevřela nové stylové sídlo v Praze. Takhle vypadá

Německá digitální marketingová agentura SinnerSchrader, která se na českém trhu zaměřuje na vývoj webových a mobilních aplikací pro klienty jako Škoda Auto, McDonald’s nebo Tchibo, nedávno otevřela svou novou pobočku v pražské Libni. Stavbu a design prostor, nacházející se v bývalém výzkumném ústavu, si vzalo na starost architektonické studio Kurz Architekti, které se rozhodlo zachovat původní industriální atmosféru.

„Jak skloubit německou preciznost a českou živelnost? Nové administrativní prostory pro pražskou pobočku jedné z největších světových agentur musely najít odpověď na tuto a jiné otázky. Během půl roku jsme společně hledali a realizovali řešení, které bude maximálně funkční a stejně tak silně motivující pro kreativitu a nadšení všech zaměstnanců. Prostory v bývalém výzkumném ústavu měly již dopředu velmi silnou industriální atmosféru a tu bylo nutné respektovat stejně jako její řád a konstrukce.

Prostor je členěn dle potřeb jednotlivých týmů a v otevřené hale bylo nutno nalézt různorodost a vytvořit tak různá zákoutí. Tím hlavním motivem je úhlopříčná osa, která funguje jako hlavní koridor a ulice, po jejíž stranách se postupně otevírají zasedačky, meeting boxy, kuchyně, odpočinková lehátka a mnoho dalších elementů návrhu. Tato osa začínající u hlavního vstupu a konče na otevřené terase dává celému prostoru dynamiku, která je tolik důležitá pro společnost, jenž pracuje velmi operativně a neustále online po celém světě. Pro nás to byla nová a velmi inspirativní zkušenost,“ řekli k projektu Kurz Architekti

Lokalita: Praha 9, Česká republika
Datum dokončení: 2018
Velikost: 899 m2
Design: Kurz Architekti
Foto: Boysplaynice