Shoptet spouští novou službu pro velkoobchody Obchodiště.cz. Letos čeká tržby kolem 120 milionů korun

Miroslav Uďan, CEO Shoptetu

Počet Čechů podnikajících na internetu stále výrazně roste. Pozitivně to pociťuje také největší tuzemská platforma pro e-shopy Shoptet, která oznámila, že letošní výsledky budou lepší, než původně očekávala. Do příštího roku má Shoptet vstupovat už celkem s 16 tisíci obchodníky a nově se chce pustit také do velkoobchodu. Jeho nová platforma Obchodiště.cz se má stát největším portálem zaměřeným na velkoobchody v Česku.

Česká republika je zemí, kde je v přepočtu na obyvatele největší počet e-shopů, a evidentně se to nebude v nejbližší době měnit. Shoptet původně očekával za letošní rok růst na 15 tisíc klientů, ale nakonec jich podle svých slov do konce roku bude mít ještě o tisíc víc. Na českém trhu tak e-shopová platforma drží více než třetinový podíl. Internetových obchodů je u nás necelých 43 tisíc.

Řečí finančních čísel to znamená, že zatímco loňský obrat Shoptetu činil 68 milionů korun, letos to bude téměř dvojnásobek, 120 milionů korun, a v příštím roce má být 200 milionů korun. Firma, kterou vede Miroslav Uďan, se chystá vydělané peníze investovat do dalšího rozvoje Shoptetu a nových projektů, mezi které patří právě zmíněné Obchodiště.cz.

obchodiste-shoptet

Tento specializovaný portál usnadňující hledání nových dodavatelů pro e-shop je podle Shoptetu něco, co na tuzemském trhu chybělo. „Velká část velkoobchodního trhu zamrzla ještě v devadesátých letech. Výjimkou nejsou situace, kdy obchody přijímají objednávky faxem nebo jinými zastaralými obchodními systémy a způsoby. Přitom jde o jakési podhoubí důležité pro rozjezd nejen online prodeje v tuzemsku,“ vysvětluje Uďan.

E-commerce dále poroste

Cílem Shoptetu je celý trh zmodernizovat a ještě do konce roku chce získat několik stovek velkoobchodů. Podle Uďana podobná platforma v Česku chyběla i proto, že bylo těžké sehnat zájemce, ale výhoda Shoptetu je, že může nabídnout zázemí více než 15 tisíc e-shopů, což už je pro velkoobchody zajímavé. Česká platforma se netají tím, že by se do několika let chtěla stát největší velkoobchodní platformou v Česku.

alza-vydej-top

Přečtěte si takéAlza během Black Friday prodala zboží za 2 miliardy korun. Největším hitem byly AirPods od Applu

Aktuálně Obchodiště.cz funguje jako katalog firem, do budoucna chce nabídnout i další funkce, jako fulltextové vyhledávání, přímé napojení dodavatelů na Shoptet nebo zadání zakázkové výroby. „Projekt má zároveň pomoci novým obchodníkům na trhu. Výrazně jim zjednoduší start podnikání a zejména pak zefektivní objednávání zboží na sklad,“ dodává Uďan, podle kterého je v oblasti e-commerce stále prostor k významnému růstu, protože podíl obchodu přes internet je na celkovém maloobchodním obratu zhruba 10 procent.

shoptet-team

Tým Shoptetu

Šéfredaktor CzechCrunche, Apple pozitivní uživatel a sportovní fanoušek.

CzechCrunch News

Nenechte si utéct zásadní zprávy!

Přihlašte se k pravidelnému odběru novinek ze světa technologií a startupů.