Peter Csiba: Z malé obce na Slovensku přes Google až do startupového unicornu Robinhood
, /

Peter Csiba: Z malé obce na Slovensku přes Google až do startupového unicornu Robinhood

Peter Csiba: Z malé obce na Slovensku přes Google až do startupového unicornu Robinhood

Slovák Peter Csiba patří k neustále rostoucímu počtu Slováků a Čechů, kterým se podařilo prorazit ve stále tvrdší celosvětové konkurenci a dostat se na pozici softwarového inženýra až do samotné centrály Googlu v kalifornském Mountain View. U technologického giganta Csiba působil necelé tři roky na pozici C++ a Python vývojáře a pracoval na zlepšení efektivnosti samotného vyhledávače.

Po štaci v Googlu následně přesídlil do startupového unicornu (startup s valuací přesahující 1 miliardu dolarů) Robinhood, jehož hodnota se momentálně pohybuje okolo 5,8 miliardy dolarů, v přepočtu zhruba 156 miliard korun.

Právě o svém působení v těchto dvou společnostech a cestě z malé slovenské obce Jahodná ležící blízko Bratislavy do Silicon Valley bude Csiba vyprávět na dalším setkání Silicon Valley Insights, které na pravidelné bázi pořádá česká vývojářská firma STRV ve svém sídle v pražském Karlíně. Naváže tak na předchozí tuzemské i zahraniční hosty, mezi kterými se objevili například Otto Fabri, český designér, který se podílel na vývoji Tesly, nebo bývalý technický ředitel Tinderu, Ryan Ogle.

Apple Pay do Česka dorazí v únoru 2019. Banky jsou připraveny a čekají na zelenou od Applu

Jestli čeští majitelé iPhonů na něco už dlouho čekají, je to Apple Pay. Jablečná platební služba, díky které...

Platforma Robinhood, kde se Csiba před 14 měsíci usídlil, původně začala s bezobslužným obchodováním s akciovým kapitálem v roce 2015 a zákazníky, kterých má momentálně přes 6 milionů, si získala především díky nulovým provizím a transakčním poplatkům. Začátkem roku také přišla s rozšířením Robinhood Crypto, umožňující nákup a prodej kryptoměn.

„Stejně jako v Googlu, i v Robinhoodu mám na starosti kritickou část firmy, a to služby, které zajišťují všechny obchody s cennými papíry a kryptoměnami,“ říká Csiba ke své pozici ve startupu Robinhood.

Vstupenku na akci lze zakoupit za 199 korun s tím, že vám CzechCrunch jako tradiční hlavní mediální partner přináší 10 vstupenek zdarma. Při registraci na Eventbrite stačí zadat promo kód „czechcrunch“. Akce začíná 14. listopadu v 18.30 v prostorách karlínské kanceláře STRV na adrese Rohanské nábřeží 678/23.