Coworkingový gigant Spaces míří do Prahy. Kampus otevře hned vedle WeWorku
, /

Coworkingový gigant Spaces míří do Prahy. Kampus otevře hned vedle WeWorku

Coworkingový gigant Spaces míří do Prahy. Kampus otevře hned vedle WeWorku

Na českém coworkingovém trhu začíná být pořádné horko. Poté, co jsme vás před několika měsící informovali o potvrzeném vstupu amerického coworkingové giganta WeWork do Prahy, potvrdil příchod na náš trh další významný hráč. V Praze na Národní Třídě totiž nizozemský coworkingový poskytovatel Spaces získal do dlouhodobého pronájmu budovu Albatros, ve které v květnu příštího roku otevře coworkingový kampus o ploše 3 500 m2.

Kuriozní je, že prostor Spaces, který by měl pojmout okolo 400 lidí, se bude s největší pravděpodobností nacházet v těsné blízkosti konkurenčního WeWorku. Ten totiž plánuje svůj kampus otevřít rovněž příští rok a to v kancelářském komplexu Drn nacházejícím se od Albatrosu necelých 150 metrů.

Podobně jako WeWork bude chtít i Spaces získat širokou škálu nájemců, od klasických freelancerů přes startupy a klasické firmy až po korporace. Ostatně v zahraniční prostorů tohoto poskytovatele využívají například společnosti Microsoft, Spotify, Uber, Airbnb nebo PayPal. Celkem pak nizozemský hráč eviduje 2,5 milionu členů a působí ve 110 zemích světa včetně Austrálie, USA, Velké Británie, Kanady, Francie, Německa, Izraele nebo Jižní Koreji.

STRV otevřelo nové designové kanceláře v Brně. Podívejte se, jak to uvnitř vypadá

Zhruba před dvěma lety česká technologická společnost STRV, zaměřující se na vývoj mobilních a webových...

Podobně jako konkurence, mezi kterou kromě WeWorku patří i v Holešovicích nedávno otevřená pobočka polského Business Linku, se nizozemský poskytovatel nechce soustředit pouze na pronájem kanceláří, ale i na nabídku doprovodného programu, kurzů, workshopů a networkingu. V prostoru by tak měli být k dispozici animátoři vzdělávacích programů nebo networkingové akce, chod budovy si pak vezmou na starost takzvaní concierge manažeři.

„Neradi hovoříme o čistě pracovním prostředí. Naopak máme pocit, že právě na koncepci Spaces je možné doložit historickou pravdu, že nejlepší myšlenky vznikly mimoděk, často na základě přátelských rozhovorů u kávy, relaxu nebo prostě náhodou změnou podmínek,“ říká country manager Spaces pro Českou republiku a Slovensko, Karel Pelán.

Nizozemský coworkingový poskytovatel jinak nabídne zájemcům možnost pronajmout si stůl, kancelář nebo rovnou celé patro, včetně možnosti uplatnit členství v kterékoliv Spaces budově ve světě.