Brněnské Kiwi.com spouští platformu Tequila, díky které může jeho technologie využít kdokoliv
, /

Brněnské Kiwi.com spouští platformu Tequila, díky které může jeho technologie využít kdokoliv

Brněnské Kiwi.com spouští platformu Tequila, díky které může jeho technologie využít kdokoliv

Rychle rostoucí brněnský startup Kiwi.com se zaměřuje na kombinování letů nespolupracujících aerolinek a zákazníkům tak sestavuje unikátní letecká spojení i cenové nabídky, které často jinde na trhu nenajdou. Po šesti letech na trhu nyní Kiwi.com otevírá svou platformu pro třetí strany, které mohou snadno využít jeho cestovních produktů a veškerých souvisejících technologií.

Na konferenci Phocuswright v Los Angeles představil zakladatel a šéf Kiwi.com Oliver Dlouhý novou platformu Tequila, která umožní partnerům plný přístup ke všem produktům českého startupu. Jedná se tedy i o klíčový produkt Kiwi.com, tzv. „virtual interlining“, který propojuje trasy více než 500 aerolinek, které spolu standardně nespolupracují. Vedle toho ale také o miliony dalších leteckých spojení nebo multimodální dopravu.

Na inovativní platformě pracovalo v Kiwi.com 400 vývojářů s tím, že jakákoliv třetí strana, která se do Tequily zaregistruje, může libovolné produkty Kiwi.com využít jako „white label“ řešení pro své klienty.

„Naši partneři nás neustále oslovují s tím, abychom rozšířili přístup ke všem našim produktům a kanálům. Vytvořili jsme Tequilu, okamžitě dostupnou platformu, která může být obrovským benefitem pro poskytovatele cestovních služeb po celém světě,“ říká Oliver Dlouhý, CEO Kiwi.com. „Chceme zprůhlednit distribuci a zlepšit cestování pro poskytovatele i konečné uživatele,“ dodává.

Čeští vývojáři z The Funtasty představili nové moderní sídlo v Brně. Podívejte se, jak vypadá

Českým vývojářským firmám a digitálním agenturám se v posledních letech po ekonomické a klientské stránce...

Novou platformu tak mohou využít například nové startupy, které chtějí vstoupit do cestovního byznysu, ale nechtějí si všechny technologie z různých důvodů vyvíjet samy. Tequila od Kiwi.com jim umožní jednoduchou implementaci veškerých produktů včetně platebních procesů, ochrany proti podvodům nebo zákaznické podpory. V rámci spolupráce s partnery zároveň Kiwi.com zajišťuje modely sdílení příjmů a nabídky mohou být škálované podle potřeb a požadavků partnerů.

„Chceme podporovat inovace, a proto nyní nabízíme všechno, co jsme si postavili, všem ostatním – zdarma. Možnost přístupu k veškeré naší technologii, obsahu a službám umožní komukoliv s velkým nápadem soustředit se na svůj produkt,“ vysvětluje Kiwi.com na svém blogu.

Brněnské Kiwi.com dnes při průměrných 8 400 objednávkách denně dosahuje na měsíční obrat převyšující 1,5 miliardy korun a po celém světě má již přes 2 400 zaměstnanců. V loňském roce firma, kterou v roce 2012 založili Oliver Dlouhý a Jozef Képesi, utržila necelých 18 miliard korun.