Pátý nejbohatší Čech Daniel Křetínský odkoupí za více než miliardu korun magazín Elle
, /

Pátý nejbohatší Čech Daniel Křetínský odkoupí za více než miliardu korun magazín Elle

Pátý nejbohatší Čech Daniel Křetínský odkoupí za více než miliardu korun magazín Elle

Daniel Křetínský a jeho investiční či mediální skupiny nepřestávají polevovat v rozšiřování svých aktiv. Nedávno koupil s Patrikem Tkáčem podíl ve firmě provozující českou síť obchodů Makro a prostřednictvím Czech Media Invest sám odkoupil také rádia Evropa 2, Frekvence 1 či Radio Bonton i s množstvím dalších subjektů od francouzské skupiny Lagardère, za které zaplatil 73 milionů eur (přes 1,8 miliardy korun). Jednání s Lagardère nicméně pokračují a Křetínský má odkoupit další výrazné médium.

Tím je magazín Elle, který vznikl již v roce 1945, a také další francouzské časopisy jako Version Femina, Art & Décoration, Télé 7 Jours, Ici Paris, France Dimanche nebo Public. Transakce by měla dle francouzské televize BFM-TV, která je obeznámena s detaily obchodu, dosáhnout celých 50 milionů eur, tedy téměř 1,3 miliardy korun.

S transakcí Lagardère souhlasí a chce ji uzavřít v lednu příštího roku. Co se týče Lagardère, Czech Media Invest si od ní dříve pořídila také většinový podíl v dalším ženském magazínu Marianne, a to za téměř 5 milionů eur, respektive kolem 128 milionů korun.

Žebříček nejbohatších Čechů znovu ovládl Petr Kellner. Jeho majetek činí 310 miliard korun

Celkové jmění ve výši 1,1 bilionu korun, jedenáct nových miliardářů a sedm jmen mezi dolarovými...

Pod Czech Media Invest spadá mediální dům Czech News Center, který provozuje tištěné i online noviny a časopisy jako Blesk, Aha!, Svět motorů, Reflex, ale i webové servery Auto.cz, Info.cz, Extra.cz nebo třeba srovnávač cen Sleviste.cz. Ředitelkou CNC je Libuše Šmuclerová, které zde působí již od roku 2007. Začíná tak postupný boj o pozici jedničky mezi vydavateli médií v Česku.