Elon Musk koupí za 20 milionů dolarů další akcie Tesly. Představil také zatím nejlevnější Model 3
, /

Elon Musk koupí za 20 milionů dolarů další akcie Tesly. Představil také zatím nejlevnější Model 3

Elon Musk koupí za 20 milionů dolarů další akcie Tesly. Představil také zatím nejlevnější Model 3

Situace kolem Tesly, respektive Elona Muska a problémů s americkou Komisí pro cenné papíry (SEC) pomalu utichají a kalifornská automobilka se opět naplno věnuje zrychlování produkce a převodu firmy z červených čísel do zisku. Musk se totiž se SEC dohodl, že po uvedení nepravdivých informací ohledně převodu Tesly na soukromou společnost a vykoupení akcionářů zaplatí pokutu ve výši 20 milionů dolarů a odstoupí na tři roky z čela představenstva automobilky.

Součástí dohody bylo mimo jiné i zaplacení další pořádkové pokuty ve výši 20 milionů dolarů ze strany Tesly. To se Muskovi pochopitelně nelíbilo, a tak chce v nejbližší době situaci kompenzovat nákupem dalších akcií Tesly v hodnotě 20 milionů dolarů. Naznačuje to dokument, který firma publikovala prostřednictvím americké komise během středy.

„Mimo samotnou dohodu Elon informoval Teslu o tom, že od ní plánuje nakoupit další část akcií. Tesla očekává, že Elonovi prodá běžné akcie v hodnotě 20 milionů dolarů ihned, jakmile se otevře další okno pro nákup za aktuální tržní hodnotu,“ doplňuje dokument.

Jde tak o jakousi kompenzaci ze strany Muska Tesle, kterou chce naznačit, že se za celou situaci omlouvá a podniká všechny možné kroky k jejímu napravení. Internetová komunita si dělala z Muska srandu v souvislosti s jeho nepravdivými informacemi na Twitteru, kdy hlásal, že vyplatí investorům, kteří se při přechodu na soukromou společnost rozhodnou prodat svůj díl akcií, o 20 % vyšší cenu, přesněji 420 dolarů na akcii. Bylo by prý vtipné, kdyby při nákupu dalších akcií zaplatil právě tuto částku.

Netflix je zpět na koni. Za poslední čtvrtletí získal 7 milionů nových uživatelů a chce dál růst

Netflix může být opět v klidu. Globální streamovací platforma včera oznámila výsledky za poslední čtvrtletí,...

Zatím nejdostupnější Model 3

To ale není zdaleka vše, co se momentálně v Tesle děje. Aby byla schopna automobilka navýšit prodeje a překlopit se do rozumného zisku, začíná americkým zákazníkům nabízet levnější Model 3, který lze v základní verzi s dojezdem téměř 420 kilometrů na jedno nabití pořídit za 45 tisíc dolarů (1 milion korun). Až dosud byl dostupný pouze model s cenou 54 tisíc s dojezdem téměř 500 kilometrů na jedno nabití nebo 64 tisíc dolarů s lepší akcelerací a možností všech upgradů.

Sice je i nová cena zhruba o 10 tisíc dolarů vyšší, než má být nejlevnější slibovaná varianta Modelu 3, ale i tam se Tesla pravděpodobně již brzy dostane. Vše záleží na výrobní kapacitě, která měla touto dobou překonat 7 500 Modelů 3 týdně, což se prozatím dařilo jen krátkodobě. Tesla má navíc v příštích měsících zaplatit přes miliardu dolarů jako splátky za vzniklé dluhy, kterou prozatím nemá, takže veřejnost s napětím očekává, jaké přesně finanční výsledky za poslední kvartál oznámí v první polovině listopadu.