Do Česka vstupuje módní e-shop About You. Nabízí dopravu zdarma a vrácení zboží do 100 dnů

Je to sotva pár měsíců od vstupu německého fashion e-shopu Zalando do Česka, který začal nabízet dopravu zdarma pro jakoukoliv výši objednávky, a už do tuzemska expanduje další hráč. Tím je e-shop About You, který je také z Německa a bude na českém trhu konkurovat mimo zmíněného Zalanda především dlouhodobě ztrátovému Zootu či původem polskému e-shopu Answear.

About You spustil svůj e-shop v úterý a v Česku nabízí kolem 70 tisíc produktů od bezmála 500 různých značek. E-shop je po čtyřech letech dvojkou mezi online prodejci módy na německém trhu s obratem přesahujícím 283 milionů eur, respektive více než 7,3 miliardy korun ročně. V rámci Evropy online obchod funguje také v Polsku, Švýcarsku, Maďarsku, Holandsku, Belgii nebo Rakousku.

Online obchodům s oblečením se v Česku sice daří zvyšovat obrat, ale jen málo z nich je v dlouhodobém zisku. About You chce vsadit čistě na online prodej, bez jakýchkoliv fyzických poboček, s možností vrácení do 100 dnů od zakoupení a s doručením zdarma, podobně jako Zalando. Ke startu si pak připravil promo akci s až 25% slevou na různé zboží.

aboutyououtfit

About You využívá k prodeji outfitů influencery

„Vstup na druhý trh ve východní a střední Evropě během pouhých tří měsíců je pro nás velkým krokem. Český trh pro nás představuje obrovský potenciál a doufáme, že porosteme opravdu rychle. Chceme být jedním z největších hráčů na poli módy v České republice,” říká k expanzi spoluzakladatel About You Tarek Müller.

Jednotlivé produkty jsou většinou řazeny do kompletních outfitů a lze si je prohlížet přímo na stylizovaných fotografiích, podobně jako příspěvky na Instagramu. About You navíc pro Česko spouští také samostatnou mobilní aplikaci a chce postupně učit zákazníky nakupovat módu na mobilu.

ikea

Přečtěte si takéIKEA v Česku do dvou let skončí s prodejem plastových výrobků. Přidají se i Lidl nebo Starbucks

Nejsložitější je pouze přesvědčit potenciální zákazníky o tom, že si vždy pro oblečení nemusí chodit do kamenných poboček, kde si vše zkusí, ale mohou pohodlně zkoušet také doma a některé zakoupené kusy bezplatně vrátit. About You například i vrácení takových kusů nabízí prostřednictvím PPL bezplatně, podobně je na tom i konkurenční Zoot, jež umožňuje bezplatné vrácení do 90 dní (mimo outletového zboží). Naopak nedávno spuštěná česká verze Zalanda má dobu pro vrácení zkrácenou na 30 dní.

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.