Český startup [n]fibrecare vyhrál FutureNow Startup Awards a odnáší si přes půl milionu korun
, /

Český startup [n]fibrecare vyhrál FutureNow Startup Awards a odnáší si přes půl milionu korun

Český startup [n]fibrecare vyhrál FutureNow Startup Awards a odnáší si přes půl milionu korun

České startupy se letos mohly vůbec poprvé zapojit do soutěže FutureNow Startup Awards, která se na Slovensku po sedmi letech otevřela celé střední Evropě, a okamžitě slaví úspěch. V konkurenci celkem 128 startupů z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska a Rakouska vyhrál český projekt [n]fibrecare, který vyvíjí revoluční pleťovou masku.

Za startupem [n]fibrecare stojí Liliana Berezkinová, která se svým týmem s pomocí dlouholetého a patentovaného výzkumu vytvořila nový koncept suché plátýnkové masky. V kosmetickém průmyslu by [n]fibrecare díky své unikátní technologii rád způsobil revoluci, v čemž mu může pomoci i úspěch na Startup Awards, které se konaly během konference FutureNow v bratislavské Refinery Gallery.

Do startupové soutěže se hlásilo celkem 128 startupů, z nichž prošlo 24 do semifinálového bootcampu a dvanáct nejúspěšnějších pak pitchovalo přímo na FutureNow. Do finálové šestice se pak vedle [n]fibrecare probojovaly také slovenské startupy Glycanostics, Secret City Trails a Specter Hockey, rakouský Jaasper a česká fitness aplikace Flex TV.

Expertka na AI Kriti Sharma: Umělá inteligence je nejdůležitější technologie našich životů

Má za sebou pozoruhodnou kariéru, byť jí před pár měsíci bylo teprve 30 let. Kriti Sharma pochází z Indie, kde...

Absolutním vítězem FutureNow Startup Awards se stal právě český [n]fibrecare, který si díky tomu odnáší 20 tisíc eur (přes půl milionu korun). Jeho suché masky z nanovláken jsou první svého druhu na světě a jejich největší výhoda má být ve snadné a čisté manipulaci, pouze osmiminutové aplikaci a také v tom, že jsou bez parabenů, silikonů, akrylátů a parfémů. Prozatím je využijí především ženy, ale CEO [n]fibrecare Liliana Berezkinová během svého pitche prozradila, že chystá také pleťové masky pro muže.

[n]fibrecare aktuálně nabízí celkem čtyři produkty: dvě masky pro preventivní a korektivní péči a dvě pro zklidňující a podpůrnou péči. Do budoucna se chce samotný startup soustředit ale především na B2B sektor a rozvíjení své unikátní patentované technologie, kterou by chtěl dostat do celého kosmetického průmyslu.

Jeden úspěch nicméně nakonec na konferenci FutureNow připadl přeci jen domácím startupům. Vlastní cenu nejzajímavějšímu slovenskému projektu udělovala organizace Slovak-American Foundation. Ta si nakonec vybrala hokejový startup Specter Hockey, který vyvíjí unikátní pásku pro oblepování hokejek a v rámci odměny si odnáší dokonce 35 tisíc dolarů (zhruba 800 tisíc korun).