Banka Creditas spustila první multibankovní aplikaci v Česku. Účet u ní mít vůbec nemusíte
, /

Banka Creditas spustila první multibankovní aplikaci v Česku. Účet u ní mít vůbec nemusíte

Banka Creditas spustila první multibankovní aplikaci v Česku. Účet u ní mít vůbec nemusíte

Na český bankovní trh dorazila další novinka. Banka Creditas po testovacím provozu oficiálně spustila první multibankovní platformu na českém trhu. Aplikace Richee v sobě dokáže jednoduše propojit účty z různých bank a následně s nimi jednoduše pracovat. Na tom by nebylo nic zas tak přelomového, protože propojit se dnes již umí i některé ostatní české banky, ale klíčové u aplikace Richee je to, že u banky Creditas vůbec nemusíte mít účet.

Když si na iPhone nebo telefon s Androidem stáhnete aplikaci Richee, můžete si do ní integrovat své účty z banky Creditas, České spořitelny, Fio, Equa bank či Air Bank. Na jednom místě pak vidíte ze všech účtů společné statistiky, přehled příjmů a výdajů a provádět můžete ve většině bank dokonce i platby.

„Richee představuje na bankovním trhu zcela zásadní posun. Nejde přitom jen o pohodlí ovládání z jednoho místa, ale i o přehledy či synchronizaci informací a historie z různých bank na jednom místě. I při více účtech má nyní uživatel perfektní přehled a snadno si zjistí třeba strukturu svých výdajů za poslední období či vyhledá konkrétní platbu,“ říká člen představenstva Banky CREDITAS Kamil Rataj, který projekt Richee vede.

Český startup Mutumutu chce změnit trh životního pojištění. Zdraví klientů monitoruje i přes aplikace Applu a Googlu

Stojaté vody trhu se životním pojištěním chce rozvířit startup Mutumutu z dílny tuzemského startupového studia...

Tím navíc pochopitelně celý projekt nekončí. Creditas chce do své multibankovní aplikace přidávat i další banky a nové funkce, jako je geolokace plateb nebo skenování dokumentů k jednotlivým platbám. Pokud máte účet u banky, která dosud neotevřela své API, aby mohla být na Richee napojena, funguje v aplikaci virtuální účet, kam lze doplňovat vlastní data. Zaznamenávat tak můžete například pohyby právě na účtech v jiných bankách či hotovostní transakce.

Pro používání Richeeho nemusíte být klientem Creditas, ale dostanete možnost si přímo v aplikaci zřídit běžný účet Richee s úrokem 1,5 % ročně (do 50 tisíc korun). Zároveň k němu dostanete zdarma i platební kartu a každý měsíc bez poplatků pět výběrů ze všech bankomatů v Česku.