SpaceX vybralo prvního člověka, kterého ve své nové raketě vyšle kolem Měsíce

Vesmírná společnost SpaceX Elona Muska ani ve třetím kvartále tohoto roku nepolevuje ve svém vesmírném bádání a aktivitě. Ba naopak. Elon Musk a spol. totiž  před pár hodinami prostřednictvím oficiálního Twitter účtu vypustili do světa informaci o tom, že jejich vesmírný startup se oficiálně dohodl s prvním pasažérem, který bude vyslán do vesmíru, obletí Měsíc a následně se bezpečně vrátí na Zem.

A to na palubě vesmírné lodi The Big Falcon Spaceship, vybavené raketou The Big Falcon Rocket (zkráceně označované jako BFR), kterou SpaceX poprvé odhalilo loni v září. BFR bude konkrétně obsahovat 31 raketových motorů Raptor, které si samo SpaceX vyvíjí a na nízkou oběžnou dráhu bude schopna dopravit náklad až o hmotnosti 150 tun.


Kdy se let uskuteční a kdo je vlastně oním štastlivcem, prozatím nevíme. První indicie nicméně nahrávají variantě, že se bude jednat o pasažéra z Japonska. Na svém Twitteru to totiž Musk nepřímo naznačil, když na dotaz jednoho z uživatelů, který zjišťoval, kdo se na cestu kolem Měsíce vypraví, odpověděl emotikonem japonské vlajky. Zda šlo spíše o vtip nebo skutečnou nápovědu se nicméně dozvíme už v pondělí, kdy SpaceX pasažéra představí oficiálně.


Mimochodem, pokud vás zajímá detailní dění okolo SpaceX, neměli byste minout náš vyčerpávající rozhovor s Lukášem Krocem, prvním Čechem, který právě pro Muskovu vesmírnou firmu v minulosti pracoval a stál u zrodu spousty inovativních technologií, ze kterých tato společnost do dneška čerpá.

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.