Seznam.cz navýšil loni zisk na více než 1,3 miliardy korun při obratu 4,1 miliardy
, /

Seznam.cz navýšil loni zisk na více než 1,3 miliardy korun při obratu 4,1 miliardy

Seznam.cz navýšil loni zisk na více než 1,3 miliardy korun při obratu 4,1 miliardy

České internetové jedničce Seznam.cz se v loňském roce nadmíru dařilo. Dokázala totiž navýšit tržby o 11 procent na 4,12 miliardy korun s čistým ziskem 1,33 miliardy korun po zdanění. Právě zisk oproti předcházejícímu období poskočil o necelých 21 procent.

Všechny služby Seznamu na internetu denně navštíví dohromady kolem 8 milionů unikátních uživatelů, s čímž souvisí i nárůst prodeje programatické reklamy (nakupované v aukci) z Skliku a RTB. Seznamu se také daří uzavírat množství nových partnerů do Sekce z internetu na hlavní straně, ve které agreguje vybraný obsah z dalších serverů, na kterých poté prodává reklamu a nabízí jim procentuální podíl.

Největší podíl nákladů pro Seznam loni znamenaly osobní náklady na zaměstnance, které dosáhly 1,2 miliardy korun. Počet zaměstnanců se oproti roku 2016 rozrostl o 107 na celkových 1 304 s tím, že ostatní náklady na služby překročily 1,02 miliardy korun. Seznam v tomto roce dle výroční zprávy počítá s podobným obratem jako vloni.

Přepravní platforma Taxify v Česku po vzoru Uberu ukáže předem stanovenou cenu za každou jízdu

Přepravní platforma Taxify zavádí v Česku pozitivní novinku pro své uživatele. V mobilní aplikaci, přes kterou se...

Zprávy z účetní uzávěrky tak potvrzují dříve uvedená čísla, o kterých jsme informovali již v červnu. Seznam se začal v poslední době více zaměřovat na zpravodajství. Provozuje internetovou televizi Seznam.cz TV, která je zároveň vysílána v běžném pozemním vysílání. Nedávno Seznam v této souvislosti informoval ohledně posily na pozici šéfa televizního zpravodajství, kam nastoupil Filip Horký, předtím známý z České televize a také pořadu DVTV Daniely Drtinové a Martina Veselovského.

Foto: Seznam.cz