Přepravní platforma Taxify v Česku po vzoru Uberu ukáže předem stanovenou cenu za každou jízdu
, /

Přepravní platforma Taxify v Česku po vzoru Uberu ukáže předem stanovenou cenu za každou jízdu

Přepravní platforma Taxify v Česku po vzoru Uberu ukáže předem stanovenou cenu za každou jízdu

Přepravní platforma Taxify zavádí v Česku pozitivní novinku pro své uživatele. V mobilní aplikaci, přes kterou se jízda sjednává, Taxify nově ukáže přesnou cenu za danou jízdu, která se tak již v době jízdy nebude moci měnit. Podobnou změnu provedl již před půl rokem také Uber, se kterým Taxify nejen v Česku o přízeň uživatelů soupeří.

Novinka v podobě dopředu stanovené ceny za jízdu je v Taxify dostupná od pondělí 24. září, potřebujete jen stáhnout nejnovější verzi mobilní aplikace. Přesná cena za přepravu bude vypočítána na základě očekávaného času trvání a vzdálenosti jízdy a zároveň bude brát v potaz také aktuální situaci dopravy ve městě a poptávku.

„Dlouho měli zákazníci v českých městech možnost vidět v aplikaci Taxify poměrně přesný odhad ceny jízdy. Teď jdeme ještě o krok dále. Aplikaci jsme upravili tak, aby cestující znali přesnou cenu už před objednávkou. Tímto krokem chceme ještě dále vylepšit ochranu spotřebitele a přizpůsobit aplikaci očekáváním uživatelů v 21. století,“ říká Roman Sysel, šéf Taxify pro Českou republiku a Slovensko.

První Čech ve SpaceX Lukáš Kroc: Elona Muska je hodně obtížné přesvědčit, že něco nejde

Vesmírný startup SpaceX patří bezesporu k nejsledovanějším firmám současného světa a jeho zakladatel Elon Musk...

Cena zůstane stejná po celou dobu jízdy, jak aplikace avizovala před jejím objednáním, pokud se nezmění vyzvednutí nebo vyložení zákazníka. Pokud ano, dojde k aktualizaci ceny. Vyšší ceny, které jsou nasazovány v době zvýšené poptávky, budou v aplikaci opět reflektovány ještě před zahájením jízdy.

V Česku Taxify od července funguje mimo Prahy také v Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích a Plzni a není vyloučeno, že by k nám mohlo přivést také elektrické koloběžky. I to má být další způsob, jak chce Taxify bojovat s konkurencí v podobě Uberu, Liftaga a dalších na našem trhu aktivních přepravních služeb.