Podívejte se do první kavárny Starbucks Reserve v Česku, která nabídne bar s prémiovou kávou
, /

Podívejte se do první kavárny Starbucks Reserve v Česku, která nabídne bar s prémiovou kávou

Podívejte se do první kavárny Starbucks Reserve v Česku, která nabídne bar s prémiovou kávou

Americký kavárenský řetězec Starbucks v České republice provozuje pětatřicet kaváren a od pátku, 21. září, k nim přibyde další. V pořadí 36. provozovna bude ale úplně jiná než ty předchozí. Starbucks s ní do České republiky přináší koncept Reserve, který zákazníkům nabízí hned několik druhů prémiových káv. Nové Starbucks Reserve se nachází na Jungmannově náměstí v Praze.

Starbucks Reserve ve světě není nijak zvlášť velkou novinkou. Populární americký řetězec jich provozuje už kolem dvou tisíc, ale nyní poprvé přichází i do Česka. Oproti klasickým kavárnám Starbucks, které u nás fungují již deset let, se v nich nabízí káva pražená ve specializovaných pražírnách v americkém Seattlu, aby byl každý druh jedinečný a byla zaručena kvalita každého zrnka.

Kávu americký kavárenský řetězec dováží z malých pěstitelských oblastí v Africe, Latinské Americe a asijských tichomořských ostrovů. Starbucks Reserve pak zákazníkům nabídne také možnost alternativní přípravy kávy, vedle klasického espressa tu baristé připraví i filtrovanou kávu, french press či chemex.

Uber Eats se v Praze spojuje s McDonald’s, hamburgery bude rozvážet v širším centru města

Od léta na pražském trhu s doručováním jídla z vybraných restaurací fungují hned tři velcí hráči. Původně...

V zahraničí bývá prémiová kavárna Reserve doplněna například o vlastní pekárnu či bistro, ale na Jungmannově náměstí 34 se zatím bude Starbucks soustředit výhradně na kávu. Vedle zmíněných speciálních druhů zákazníkům nabídne také standardní sortiment, jaký známe z ostatních prodejen nejen v Česku. Vedle samotné kávy se pak kavárny Reserve liší především designem, do něhož jakožto vyšší třídy firma investuje až o polovinu více.

Praha navíc není jediným městem, kam se koncept Starbucks Reserve dostává vůbec poprvé. První pobočku se totiž po dlouhých letech Američané rozhodli otevřít také v italském Miláně, zemi espressa, které se dlouho vyhýbali. Kavárna Reserve se tu otevřela v historické budově Poste na Piazza Cordusio a Starbucks by se v Itálii chtěl dále rozšiřovat. Navíc právě do Itálie by se mohlo přenést pražení vybraných káv, které nyní probíhá ve zmíněném Seattlu.

V České republice Starbucks provozuje společnost AmRest, pod které patří také fast foodové řetězce KFC, Pizza Hut či Burger King. Celkem už má Starbucks po celém světě přes 21 tisíc poboček v 66 zemích. V Česku ještě letos otevře čtyři další.

Foto: AmRest / Starbucks