Oculus představil nový headset pro virtuální realitu, ke kterému nepotřebujete výkonný počítač
, /

Oculus představil nový headset pro virtuální realitu, ke kterému nepotřebujete výkonný počítač

Oculus představil nový headset pro virtuální realitu, ke kterému nepotřebujete výkonný počítač

Headsety pro virtuální realitu od společnosti Oculus patří k tomu nejlepšímu, co trh s VR nabízí. A platí to zejména v herním sektoru, kde se americká společnost vlastněná od roku 2014 Facebookem etablovala do pozice jasného lídra. Ačkoliv headset Oculus Rift nabízí i několik let po vydání úchvatné herní zážitky ve virtuální realitě, má také jednu podstatnou nevýhodu.

A to i na dnešní dobu velké hardwarové nároky na počítač, který je potřeba právě k bezproblémovému fungování. Tvůrci totiž doporučují mít k dispozici alespoň grafickou kartu NVIDIA GTX 970/AMD 290 nebo lepší, procesor Intel i5-4590 nebo lepší, 8GB RAM a více a operační systém Windows 7 SP1 nebo novější.

Právě tyto limitace způsobují poměrně vysokou vstupní bariéru, díky čemuž jsou VR headsety Oculus mezi populací stále dost minoritní záležitostí. To se ovšem velmi pravděpodobně změní s příchodem novinky Oculus Quest, kterou včera během keynote Oculus Connect 5 představil zakladatel Facebooku, Mark Zuckerberg.

Oculus Quest za cenu 399 dolarů nabídne VR headset, který už má v sobě zabudované všechny potřebné hardwarové komponenty a nepotřebuje tak k fungování žádné externí zařízení a počítač. Jinými slovy se bude jednat o kompletní all-in-one headset, který bude stačit pouze zapojit a pak už jen hrát.

První kyborg na světě Kevin Warwick: V budoucnu budou lidé komunikovat přes přímé spojení z mozku do mozku

Říká se o něm, že je první kyborg na světě, sám se však nazývá spíše vědcem. Tak či onak, britský profesor...

Další zajímavostí jsou zobrazovací schopnosti nového modelu. Zatímco původní Oculus Rift nabídl na jedno oko rozlišení 1080 × 1200 a nedávno představený model Oculus Go rozlišení 1280 × 1440 na jedno oko, chystaná novinka v tomto ohledu nabídne pro jedno oko rozlišení 1600 × 1440, celkem tedy 3200 × 1440.

Za cenu v přepočtu necelých 9 tisíc korun tak hráč dostane nadupané all-in-one řešení, které má velkou šanci stát se zařízením, které konečně přinese virtuální realitu i běžným masám. A aby byl tento cíl dosažitelnější, bude souběžně s příchodem headsetu na trh k dispozici 50 VR herních titulů, které si hráči budou moct ihned zahrát. Novinka, která samozřejmě nabídne i podporu ovladačů Touch, by na trh měla přijít příští rok na jaře.