Gigant Adobe kupuje za téměř 5 miliard dolarů Marketo. Jde o jeho dosud největší akvizici
, /

Gigant Adobe kupuje za téměř 5 miliard dolarů Marketo. Jde o jeho dosud největší akvizici

Gigant Adobe kupuje za téměř 5 miliard dolarů Marketo. Jde o jeho dosud největší akvizici

Tvůrce populárních grafických nástrojů jako Photoshop, InDesign nebo Illustrator, kalifornský obr Adobe, kupuje jednu z nejrychleji rostoucích softwarových firem na poli marketingu, Marketo. Adobe je za ni ochotno zaplatit ohromných 4,75 miliardy dolarů, v přepočtu více přes 103 miliard korun.

Byznys Adobe se totiž již dávno netočí pouze kolem grafického softwaru, ale také množství marketingových a e-commerce nástrojů. Ostatně v minulosti si k tomu Adobe pořídilo například nástroj Magento na tvorbu a správu e-shopů za částku 1,68 miliardy dolarů, analytický startup Omniture za 1,8 miliardy dolarů, či Neolane na správu marketingových kampaní za 600 milionů.

S novou akvizicí by se tak Adobe přiblížilo obrovským společnostem jako Salesforce nebo Oracle, které nabízejí pro marketing komplexní nástroje. Marketo spadá pod firmu Vista Equity Partners LLC a svým klientům pomáhá prostřednictvím své technologie k získání nových zákazníků přes standardní kanály jako e-mail, textové zprávy či sociální sítě.

Vista Equity Partners LLC koupilo Marketo v roce 2016 za částku 1,8 miliardy dolarů, což s ohledem na možnou výši akvizice znamená během dvou let velmi slušné zhodnocení. Firma má aktuálně kolem 5 000 zákazníků, kteří by se nově stali zákazníky skupiny Adobe, stejně jako by se její součástí měl stát CEO Marketa, Steve Lucas, který by přestoupil do další exekutivní pozice.

České studio Creative Dock spouští novou službu Pointa, která chce pomoci s tvorbou a vydáváním knih

České startupové studio Creative Dock, které stálo za zrodem carsharingové služby HoppyGo nebo půjčkové platformy...

Potvrzení nákupu regulatorními orgány bychom se měli dočkat v posledním kvartálu letošního fiskálního roku, jak informuje server Bloomberg. Poslední kroky kalifornského giganta jsou jsou brány natolik pozitivně, že akcie Adobe od začátku roku nabraly na své hodnotě o více než 52 procent.