Estonský startup Pipedrive vstupuje do Česka, kde chce proinvestovat 350 milionů korun
, /

Estonský startup Pipedrive vstupuje do Česka, kde chce proinvestovat 350 milionů korun

Estonský startup Pipedrive vstupuje do Česka, kde chce proinvestovat 350 milionů korun

Startup Pipedrive vstupuje po Estonsku, Spojených státech, Portugalsku a Velké Británii do další země. Estonský vývojář obchodní CRM platformy se rozhodl, že svou novou vývojářskou pobočku otevře v Praze, a v následujících letech by tu chtěl najmout až 100 lidí. V pěti zemích dnes zaměstnává více než 400 lidí a v Česku plánuje investovat do nových kanceláří 350 milionů korun.

Pipedrive má v plánu vybudovat v Praze silný inženýrský tým, který rozšíří jeho globální působení a bude se podílet na vývoji inovativního CRM systému. Ten funguje již osm let a ve 170 zemích ho používá 75 tisíc zákazníků z různých odvětví, přičemž mířen je především na obchodníky v rostoucích firmách.

„Cílem společnosti Pipedrive je podílet se na komunitě místních startupů, stát se známým zaměstnavatelem v České republice a vytvořit novou pobočku v Praze jakožto strategickou součást společnosti. Během tří let investujeme 350 milionů korun, aby byla naše pražská inženýrská pobočka plně funkční a aby zde pro Pipedrive mohlo pracovat alespoň 100 lidí,“ uvedl Tomáš Řehoř, ředitel společnosti Pipedrive v Praze.

Vzhledem k tomu, že v Česku není značka Pipedrive zatím tolik známá, chce estonský startup lákat také na svou firemní kulturu. Za tu získal ocenění SalesTech Award 2017, Dream Employer v Estonsku 2018 nebo Nejlepší zaměstnavatel v soukromém sektoru v Estonsku 2016. V České republice chce jinak pochopitelně využít zkušeností a talentu místní IT komunity, přičemž pražská pobočka Pipedrive se bude soustředit hlavně na vývoj a design produktu.

Vývoj jako ve Spotify nebo Facebooku

„V Pipedrive máme několik velkých cílů, kterých chceme dosáhnout. Jde i o rozvoj technologií AI, strojového učení a dalších přicházejících, nebo teprve vznikajících technologií. To je budoucnost prodeje, budoucnost, v jejímž čele si přejeme být. Talent a zkušenosti, které nabízí Praha, jsou klíčové pro to, abychom se tam dostali,“ říká Sergei Anikin, technologický šéf Pipedrive, který dříve působil ve Skypu, a potvrzuje, že to v jeho firmě je také hodně o jiné kultuře.

Videotéka HBO GO v Česku zlevnila o více než třetinu. Nově stojí 129 korun měsíčně

Na českém trhu streamingových a VoD služeb, mezi kterými jsou například Netflix nebo VOYO od TV Nova, se schyluje k...

„Aplikujeme stejný vývojářský model, jaký používají Spotify, Here maps, Facebook a další. Místo toho, abychom najímali programátory a dělili je do konkrétních týmů, na konkrétní funkce produktu, dáváme jim nyní mnohem větší svobodu při výběru problému, který je třeba vyřešit. Každý se může věnovat tomu, co ho z aktuálních výzev zaujme a nadchne. Tento model nám pomáhá zkrátit čas vývoje nových funkcí,“ dodává Anikin.

Expanzi do Prahy umožnila estonskému startupu také poslední Series C investice z letošního června, ve které Pipedrive získal 50 milionů dolarů, tedy bezmála miliardu korun. Celkem od svého vzniku vybral na investicích už více 81 milionů dolarů.

Foto: Pipedrive