Dvojice designérů navrhla speciální ponožky, které zabraňují zápachu nohou
, /

Dvojice designérů navrhla speciální ponožky, které zabraňují zápachu nohou

Dvojice designérů navrhla speciální ponožky, které zabraňují zápachu nohou

Když před takřka dvěma lety přišli tvůrci skupiny Be Clothed na crowdfundingovou platformu Kickstarter s revolučními ponožkami SilverSocks, které měly za pomoci speciálního materiálu eliminovat množení bakterií a s tím spojený zápach nohou, nikdo nečekal příliš velký úspěch. Jenže speciální ponožky, co nejsou v botě vidět, hned několikanásobně překonaly původní cíl, který byl stanovený na 7 500 liber. SilverSocks nakonec vybraly bezmála 54 tisíc liber, respektive 1,54 milionu korun.

Od té doby tvůrci pracovali na dalším vývoji a během včerejšího dne přišli na známou startupovou platformu Product Hunt s novou verzí, která se okamžitě vyhoupla na první příčku mezi nejzajímavějšími produkty dne. SilverSocks ve své druhé verzi nabízí další vylepšení materiálu, který lépe udrží nohy chladné v létě a teplé v zimě, a vnitřní silikonový proužek zase neumožňuje jejich jednoduché sesunutí na noze. Právě to může být u „neviditelných“ ponožek problém.

Spodní část antibakteriálních ponožek má navíc zdvojený materiál pro jemnější došlap při chůzi, což má snižovat nejen opotřebení nohy, ale také bolest při dlouhodobé chůzi. Z dvaceti procent jsou přitom SilverSocks, jak napovídá i jejich název, vyrobeny ze stříbra, což ponožkám dává schopnost eliminovat přebytečné bakterie a tedy i zápach nohou.

Na ponožky je celkem roční záruka a tři páry ve třech různých barevných provedeních lze pořídit za cenu 49 dolarů, respektive necelých 1 100 korun, s doručením zdarma po celém světě, včetně České republiky.