Brněnští Y Soft dosáhli v tržbách téměř na miliardu korun a chystají další expanzi v Číně
, /

Brněnští Y Soft dosáhli v tržbách téměř na miliardu korun a chystají další expanzi v Číně

Brněnští Y Soft dosáhli v tržbách téměř na miliardu korun a chystají další expanzi v Číně

Brněnská technologická společnost Y Soft, pod kterou spadá také investiční fond Y Soft Ventures, hlásí zásadní nárůst obratu, který ve fiskálním roce od července 2017 do července letošního roku dosáhl 45 milionů dolarů, respektive zhruba 980 milionů korun. To představuje 45% nárůst oproti předcházejícímu období.

Za strmý růst vděčí Y Soft především většímu zapojení byznys modelu SaaS (software jako služba). Většina jeho služeb se ovšem stále týká správy tisku, výroby tiskáren a optimalizace tiskových řešení. V loňském roce Y Soft rozšířil svoji výrobu v Brně, do které investoval kolem 30 milionů, jež má mít výhledově na starosti veškerou produkci tiskáren. Na místě má brněnská firma k dispozici prostory o velikosti zhruba 1 200 metrů čtverečních.

Rozdělení obratu se pohybovalo následovně: klíčový software Y Soft SafeQ stále představoval zhruba 31 procent z celých 45 milionů dolarů, zákaznické služby a podpora poté 40 procent, z 21 procent to byl samotný hardware, u kterého Y Soft částečně konkuruje například Josefu Průšovi a jeho Prusa Research, a nakonec 8 procent směrem z předplatných služeb.

Právě předplaceným neboli spíše SaaS cloudovým službám se chce Y Soft věnovat v následujícím fiskálním roce ještě více. A i když je pro Y Soft momentálně nejsilnějším trhem Evropa, jež představuje 69 procent všech tržeb, plánuje další zahraniční expanzi. Po oťukávání oblasti Asie a Pacifiku, která představuje zhruba 15 procent tržeb, Y Soft již loni vstoupil do Číny, kde má momentálně nízkou penetraci, ale chce z ní výhledově udělat podobně silný trh, jako jsou Spojené státy.

Masivní čištění oceánů začalo. The Ocean Cleanup spustil první část svého plovoucího mechanismu

Psal se rok 2013, kdy tehdy 19letý Holanďan Boyan Slat přišel s nápadem, jak zbavit oceány od plastů. Navrhl...

Růst zaznamenaný v tomto fiskálním roce je důkazem tvrdé práce všech YSofterů, naší partnerské komunity a naslouchání zpětné vazby od našich zákazníků. Naší strategii průběžně vyhodnocujeme a zároveň jsme nadšeni z budoucích výsledků naplánovaných pro platformu a rozvoj firmy v podobě inovací, které jsme zavedli s cílem zajistit, abychom našim partnerům a zákazníkům dodávali stále nová řešení a příležitosti,“ říká k výsledkům spoluzakladatel a šéf Y Softu Václav Muchna.