Tesla začala prodávat vlastní designovou bezdrátovou nabíječku pro chytré telefony
, /

Tesla začala prodávat vlastní designovou bezdrátovou nabíječku pro chytré telefony

Tesla začala prodávat vlastní designovou bezdrátovou nabíječku pro chytré telefony

I když kalifornská automobilka Tesla, respektive její šéf Elon Musk v poslední době řeší mnoho problémů, nijak ji to neomezuje ve vydávání dalších produktů. Mezi těmi posledními je i další gadget ze série designových doplňků Tesly, konkrétně pak nová bezdrátová nabíječka pro chytré telefony. Nabíječka doplní množství produktů, které automobilka během let pustila do prodeje – ať už jde o bundy, hračky či surfařská prkna.

Zdá se, že Tesla po vzoru Applu sází na fakt, že cokoliv se na trhu objeví s jejím logem v hlavním vizuálu, bude se automaticky prodávat, a zákazníci si za prémiovou značku ještě rádi připlatí. Podobný scénář lze očekávat i s novým Tesla Wireless Chargerem, který se však zatím v e-shopu inovativní firmy objevil jen na pár hodin a později zase zmizel.

Tesla již dříve nabízela v sekci Lifestyle čepice, hrnky či trička a nyní k nim přidává také bezdrátovou nabíječku spojenou s powerbankou. Než se k ní však mohli všichni fanoušci dostat, Wireless Charger z e-shopu Tesly z neznámých důvodů zmizel. Můžeme však očekávat, že se zase brzy objeví, což u Tesly není nic neobvyklého.

Elon Musk může být kvůli vyšetřování Komise pro kontrolu cenných papírů ve větších problémech, než se původně zdálo

Srpen byl pro spoluzakladatele a nynějšího CEO Tesly Elona Muska jedním z jednoznačně nejsložitějších měsíců za...

Na první pohled vypadá bezdrátová nabíjecí powerbanka díky svému designu jako příslušenství od Applu. Ostatně i nová nabíječka Tesly, která byla navrhována stejným designovým jazykem jako ostatní „energetické produkty“ jako například Powerwall, má podobnou prémiovou cenu.

Tesla Wireless Charger s kapacitou 6 000 mAh a 5W bezdrátovým výstupem nabízí za cenu 65 dolarů (zhruba 1 400 Kč). Mnozí namítají, že dnes lze za poloviční cenu zakoupit i nabíječky s téměř dvojnásobnou či trojnásobnou kapacitou a výstupem, respektive rychlejším dobíjením zařízení. I tak má v sobě Tesla Wireless Charger rovnou integrovaný USB-C kabel a v případě potřeby také USB-A port pro další zařízení, jako jsou například iPhony.

Nejzásadnější parametry:

  • Kapacita baterie: 6 000 mAh – 22,2 Wh (lithium-polymer)
  • Prodloužení doby volání až o 21 hodin
  • Prodloužení doby surfování na internetu až o 18 hodin
  • Vstupní napětí: 5V/2A
  • Výstupní napětí: 5W při bezdrátovém napětí, 5V/1.5A (7,5W) při drátovém

Prozatím není jasné, kdy a za jakých podmínek se bezdrátová nabíječka s logem Tesly znovu objeví, ale zájemcům doporučujeme pravidelně sledovat oficiální e-shop automobilky.

Foto: Tesla