Patrick Stewart se vrací jako legendární kapitán Jean-Luc Picard v novém seriálu Star Trek
, /

Patrick Stewart se vrací jako legendární kapitán Jean-Luc Picard v novém seriálu Star Trek

Patrick Stewart se vrací jako legendární kapitán Jean-Luc Picard v novém seriálu Star Trek

Fanoušci Star Treku mohou jásat. Stanice CBS oznámila, že chystá novou sérii seriálu Star Trek, v němž se objeví v roli legendárního kapitána Jeana-Luca Picarda z Nové generace osmasedmdesátiletý Sir Patrick Stewart. Prozatím nejsou k novým dílům napsané ani scénáře, ale podle všeho v nich budeme moci sledovat další kapitolu Picardova života.

Patrick Stewart se k překvapení všech objevil na víkendovém Las Vegas Star Trek Convention, kde svou účast v pokračování legendárního seriálu potvrdil. O tom se ostatně spekulovalo již od června, kdy se dohodl na dalším pokračování Star Treku s CBS TV Studios spolutvůrce a producent poslední série Star Trek: Discovery Alex Kurtzman.

„S ohromnou radostí je mi ctí přivítat Sira Patricka Stewarta zpátky v sestavě Star Treku,“ cituje magazín Deadline Kurtzmana. „Fanoušci dvacet let doufali v návrat kapitána Picarda a ten den konečně nadešel. Už se nemůžeme dočkat, až vytvoříme nový příběh, překvapíme lidi a uctíme generaci starších i mladších.“

I will always be very proud to have been a part of Star Trek: The Next Generation, but when we wrapped that final movie in the spring of 2002, I truly felt my time with Star Trek had run its natural course.  It is, therefore, an unexpected but delightful surprise to find myself excited and invigorated to be returning to Jean-Luc Picard and to explore new dimensions within him. Seeking out new life for him, when I thought that life was over. During these past years, it has been humbling to hear stories about how The Next Generation brought people comfort, saw them through difficult periods in their lives or how the example of Jean-Luc inspired so many to follow in his footsteps, pursuing science, exploration and leadership. I feel I'm ready to return to him for the same reason – to research and experience what comforting and reforming light he might shine on these often very dark times.  I look forward to working with our brilliant creative team as we endeavor to bring a fresh, unexpected and pertinent story to life once more. #StarTrek @cbsallaccess Photo: @shervinfoto

A post shared by Patrick Stewart (@sirpatstew) on

Kapitán Jean-Luc Picard je postava ze seriálu Star Trek: Nová generace, který se začal natáčet už v roce 1987 a poslední série se vysílala v roce 1992. Právě oznámené nové pokračování, jež bude streamováno na službě CBS All Access, by se mělo odehrávat právě po Nové generaci a bude zachycovat další část Picardova života.

„Vždy budu hrdou součástí Star Treku: Nové generace, ale když jsme uzavřeli poslední film na jaře 2002, opravdu jsem myslel, že můj čas se Star Trekem přirozeně nadešel. Je to proto nečekané, ale velmi příjemné překvapení, být opět nadšený, že se vrátím jako Jean-Luc Picard a budu pro něj hledat nový život, ač jsem si myslel, že už je konec,“ uvedl na Instagramu Patrick Stewart.

James Cameron a spol. zveřejnili první upoutávku z nového Terminátora s legendární Sarah Connor

Pokud patříte k fanouškům kultovního filmu Terminátor, zejména pak prvních dvou dílů, pravděpodobně vaší...

Je to právě Stewart, kdo patří mezi nejpopulárnější herce celé franšízy. Vedle zmíněného seriálu Nová generace ztvárnil kapitána Picarda také ve filmech Star Trek VII: Generace (1994), Star Trek VIII: První kontakt (1996), Star Trek IX: Vzpoura (1998) a Star Trek X: Nemesis (2002) a zahrál si i v pilotu seriálu Star Trek: Hluboký vesmír devět (1993).

CBS tak nyní po nákupu práv na celou franšízu začne produkovat hned trojici seriálů. Vedle zmíněného pokračování osudů kapitána Picarda dostane druhou sérii Star Trek: Discovery a vznikne také čtyřdílná série Star Trek: Short Treks.

Foto: CBS