McDonald’s otevřel novou, energeticky úspornou restauraci, která se podobá prodejnám Applu

mcdonalds1

Americký fastfoodový gigant McDonald’s již minimálně přes rok pracuje na vizi týkající se výrazné modernizace svých stávajících poboček, a to v rámci koncepce Experience of the Future. Tento plán spočívá jak v implementaci nových technologií, mezi které patří například samoobslužné kiosky (dostupné i v Česku) nebo objednávky a platby jídel prostřednictvím telefonu, tak v inovované architektuře s důrazem na životní prostředí, což je případem nové pobočky v Chicagu.

V místě, kde doposud stála jedna z nejpopulárnějších poboček tohoto řetězce pod názvem Rock N Roll McDonald’s, se před pár dny otevřela nová moderní restaurace, která na první pohled McDonald’s vůbec nepřipomíná. Její architektura, založená zejména na skleněných panelech, dřevě a nadstavené střeše, totiž poměrně přesně kopíruje vzhled ikonických kamenných prodejen Applu, známých jako Apple Store.

Celá restaurace, zabírající prostor okolo 1 765 metrů čtverečních, je založena na jedné hlavní uličce směrem k pokladnám, okolo které je umístěno několik samoobslužných kiosků. Nad ní se vznáší prosklená zahrada s bílými břízami a kapradinami, jež jsou součástí až sedmi desítek rostlin vysázených na celém prostoru. Samozřejmostí je i dostatek minimalisticky provedených stolů, které jsou průběžně obsluhovány personálem, a kavárna McCafé.

McDs_RUSH-Clark-20954_1

Podle přítomné zeleně a ostatně celé struktury nové pobočky na chicagských ulicích Ontario a Clark lze soudit, že jejím cílem není jen nabízet jídlo v moderních prostorách, ale také šetřit životní prostředí. Díky umístěným solárním panelům na střeše totiž generuje energii z obnovitelných zdrojů, přičemž vnitřní osvětlení funguje na úspornějších LED žárovkách. Nehledě na to, že veškeré spotřebiče mají dle slov McDonald’s vesměs běžet v nízkospotřebním režimu.

McDs_RUSH-Clark-20784_1
McDs_RUSH-Clark-20923_1
McDs_RUSH-Clark-2231_1

Foto: McDonald’s

Od roku 2016 píše pro CzechCrunch o technologiích, zábavním průmyslu, byznysu i designu. Spolupodílí se na řízení redakce a stará se o sociální sítě. To vše z historického srdce Moravy.