Instagram a Facebook lidem nově umožní kontrolovat, kolik na těchto sociálních sítích tráví času

Instagram a Facebook lidem nově umožní kontrolovat, kolik na těchto sociálních sítích tráví času

Instagram a Facebook lidem nově umožní kontrolovat, kolik na těchto sociálních sítích tráví času

Sociální sítě Instagram a Facebook dají uživatelům možnost řídit dobu používání svých platforem. Nový ovládací panel uživatelům zobrazí, na jakém zařízení a jakou část dne tyto aplikace používají. Strávený čas půjde řídit a omezit nastavením časovače a následně ztlumit upozornění na nové zprávy a aktivitu přátel.

Obě platformy reagují na nedávné psychologické a lékařské výzkumy a chtějí podpořit zodpovědné používání mobilních zařízení a aplikací.

Cílem těchto novinek je především podpořit duševní i fyzické zdraví všech svých uživatelů a pomoci rodičům v digitálním vzdělávání dětí. Nástroje vznikly ve spolupráci Facebooku, univerzit v Carnegie Mellon a Berkeley, organizace Save.org, americké Linky bezpečí a předních klinických psychologů.

“Výzkumy ukazují, že posilováním přátelských vztahů jsme šťastnější a zdravější. Cítíme odpovědnost za to, aby byl čas strávený na našich platformách kvalitní a podporoval pozitivní myšlení,” říká Ameet Ranadive, který má tuto oblast v Instagramu na starosti.

Nové funkce se nalézají v nastavení obou aplikací. Hlavní částí je ovládací panel, který ukazuje průměrný čas strávený v aplikaci na konkrétním zařízení. Dále je možné zobrazit si celkový čas v rámci daného dne a nastavit si časový limit spolu s denním upozorněním při jeho překročení. Upozornění na aktivitu stránek a přátel lze nově také rychleji a lépe ztlumit přímo v nastavení aplikací.

Nový seriál Pán prstenů od Amazonu najal scenáristy, kteří se podíleli i na Star Treku

Uplynulo již téměř třičtvrtě roku od doby, kdy Amazon za přibližně 250 milionů dolarů koupil filmová práva k...

Facebook již několik měsíců pracuje na lepším uživatelském ovládání svých aplikací. V rámci příspěvků stránek a přátel lze nastavit funkce jako Zobrazit jako první, Přestat sledovat či Skrýt. Na Instagramu se uživatelům zobrazí, že už daný den viděli všechny nové příspěvky. Vylepšené je také nastavení filtrů potenciálně útočného či obtěžujícího obsahu.

V březnu tohoto roku se konal Facebook Safety Summit, kde více než 100 organizací, vědců a mladých lidí hovořilo o tématech bezpečnosti, technologií a duševního zdraví. Podobné akce a aktivity budou dle slov Davida Ginsberga, ředitele výzkumů ve Facebooku, pokračovat v daleko větší míře.

Jedním z konkrétních příkladů je Best Selves, curriculum duševního zdraví pro učitele a pracovníky s mladými lidmi, vyvinuté ve spolupráci s univerzitou v Yale.

Všechny nové funkce se uživatelům zobrazí během několika následujících dnů.

foto: Facebook