Facebook začal testovat svoji novou seznamku Facebook Dating. Má být součástí hlavní aplikace

Před přibližně dvěma měsíci oznámila největší sociální síť Facebook svůj zamýšlený vstup na trh seznamovacích aplikací, s cílem konkurovat zavedeným hráčům jako Badoo, Tinder či Match.com. Na povrch nyní vyplula informace, že Facebook aktuálně interně novinku testuje mezi svými zaměstnanci na americkém trhu a že bude pravděpodobně přímou součástí hlavní aplikace Facebooku.

S novinkou přišla v pátek Jane Manchun Wong, známá pro časté nacházení chyb a změn v nejrůznějších produktech a aplikacích, na svém Twitteru s informací, že je funkce dostupná pouze pro americké zaměstnance Facebooku, kteří se k testování přihlásili. Facebook vše později oficiálně potvrdil magazínu The Verge.

Primárním cílem testování má být odladění všech potenciálních bugů a nesrovnalostí v rozhraní novinky mezi zaměstnanci tak, aby mohla být aktualizovaná aplikace Facebooku s novou funkcí během následujících měsíců vypuštěna i pro veřejné užití. Facebook zároveň požádal zaměstnance, aby využili pro testování pouze falešná data, která budou před oficiálním spuštěním smazána.

timcook_1

Přečtěte si takéApple se stal historicky první americkou firmou, která dosáhla tržní hodnoty 1 bilion dolarů

Ze strany konkurence tak přišel strach o to, co Facebook doopravdy se svým novým produktem zamýšlí a zda ho nakonec vůbec využije v reálném provozu. Spousta nových funkcí a tzv. „spin-off“ produktů je totiž často zařazena do pomyslného šuplíku a nikdy nevyužita. V době oznámení Facebook Dating ovšem akcie společnosti Match Group, provozující seznamky Tinder či Match.com, klesly o 17 procent.

Snaha o co nejvěrohodnější profily

Problémem většiny seznamovacích aplikací je především důvěryhodnost samotných profilů. I přesto, že Tinder či Badoo již dávno přinesly verifikaci profilů za pomoci fotografií se speciálně ukázaným gestem, či propojením na sociální sítě, často to lze obejít. Bude tak zajímavé sledovat, jak se s tímto problémem popere v nové funkci Facebook, který má možnost verifikovat profily na sznamce podobným způsobem, jako to dělá pro získání verifikačního odznáčku vedle jména přímo na Facebooku.

Spoluzakladatel CzechCrunche, nadšenec do byznysu, designu, kryptoměn, cestování a nejrůznějších technologií.