Český vyhledávač slev Skrz.cz expanduje do Polska. Jde o jeho vůbec první zahraniční trh
, /

Český vyhledávač slev Skrz.cz expanduje do Polska. Jde o jeho vůbec první zahraniční trh

Český vyhledávač slev Skrz.cz expanduje do Polska. Jde o jeho vůbec první zahraniční trh

Největší tuzemský vyhledávač slev Skrz.cz, za kterým stojí CEO Petr Kováčik s britskou skupinou Secret Escapes, která Skrz.cz loni koupila společně se Slevomatem za téměř 2 miliardy korun, začíná s expanzí na nové trhy. Po úspěchu v Česku chce firma zkusit své štěstí v sousedním Polsku, kde by se její služby měly spustit koncem září, informuje server E15.cz.

Se zahájením působení v Polsku souvisí také lokální změna názvu, která by měla být finalizována během několika příštích týdnů. Pokud jde o samotnou nabídku slev, Skrz.cz se v Polsku chystá postupovat trochu jinak – zaměří se pouze na pobyty a zájezdy a vypustí tak například slevy do restaurací, kurzy, zážitky či wellness.

Předchozí majitel firmy a nynější CEO, Petr Kováčik, pro E15.cz dodal, že bude celý provoz polského Skrzu veden z Prahy, kde firma postupně nabírá lidi na pomoc s proniknutím na tamní trh. Mezi dalšími zeměmi, kde by se Skrz.cz mohl objevit, je například Maďarsko. Kováčik nezavrhuje ani možné přejmenování české podoby, která by souvisela s masivnější evropskou expanzí. Letos by ostatně měla firma zprostředkovat prodeje za téměř miliardu korun.

Secret Escapes, mateřská firma Skrz.cz, která loni portál odkoupila, má tak pravděpodobně s českou firmou a její expanzí do zahraničí smělé plány, jež souvisí s cestováním. Ostatně Secret Escapes si vybudovala silnou pozici na globálním trhu nabídkou zlevněných hotelů a pobytů po celém světě, které zprostředkovává svým uživatelům zdarma po předchozí registraci.