Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se stal třetím nejbohatším člověkem světa
, /

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se stal třetím nejbohatším člověkem světa

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se stal třetím nejbohatším člověkem světa

Jeden z nejmladších dolarových miliardářů, zakladatel a CEO sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg, sesadil po dlouhé době z třetí pozice žebříčku nejbohatších lidí planety respektovaného investora Warrena Buffetta. Díky svému posunu se tak zařadil na třetí místo, hned za zakladatele Amazonu Jeffa Bezose a zakladatele Microsoftu Billa Gatese.

Celkové jmění Marka Zuckerberga překročilo díky poslednímu 2,4 procentnímu růstu akcií Facebooku 81,6 miliardy dolarů, tedy téměř 1,8 bilionu korun. Buffett se v žebříčku prestižního amerického serveru Bloomberg propadl na čtvrté místo s majetkem ve výši 81,2 miliardy dolarů.

Facebook od začátku roku čelil mnoha problémům v souvislosti s únikem a špatným nakládáním s daty a také nedostatečnou informovaností svých uživatelů ohledně soukromí a jeho přesného nastavení. Po největším propadu akcií za poslední dobu, kdy dosáhly hodnoty 152,2 dolaru na akcii se během včerejška dokázaly naplno zotavit a dostat se na historické maximum, přesněji na 203,2 dolaru.

Na druhou stranu je potřeba dodat, že majetek Warrena Buffeta, majitele investičního fondu Berkshire Hathaway, klesá i kvůli jeho pravidelným příspěvkům charitativním organizacím. Ostatně Buffett se zavázal, podobně jako zakladatel Microsoftu Bill Gates, k odevzdání většiny svého jmění na dobročinné účely. Zuckerberg má se svými akciemi Facebooku podobný plán, 99 procent všech svých akcií chce přesunout do charitativní organizace Chan Zuckerberg Initiative, kterou vede s manželkou.

Novela zákona chce zavést 5% poplatek ze sdíleného ubytování. Praha může získat 120 milionů ročně

Během včerejší konference o krátkodobém ubytování se poslanec za Pirátskou stranu Jakub Michálek rozpovídal o...

Vývoj akcií Facebooku za poslední rok:

Foto: Fortune Conferences / Flickr