Takto vypadá nový Apple Store, který byl vybudován v historickém centru italského Milána
, /

Takto vypadá nový Apple Store, který byl vybudován v historickém centru italského Milána

Takto vypadá nový Apple Store, který byl vybudován v historickém centru italského Milána

Apple před pár dny, konkrétně 26. července, slavnostně otevřel další pobočku svých ikonických kamenných obchodů, známých jako Apple Store. Nová vlajková prodejna pod názvem Apple Piazza Liberty byla vybudována na historickém náměstí italského Milána a v pořadí je to již 17. Apple Store, který byl na Apeninském poloostrově vybudován.

Jak má společnost Tima Cooka v povaze, Apple Piazza Liberty je opět atraktivním architektonickým dílem. Nejvýraznějším prvkem, kterého si veřejnost procházející se po Piazza del Liberty ihned všimne, je masivní blok skla, v němž se nachází vodní fontána. Ta slouží jako vstupní bod do celé prodejny, do níž se vchází po schodech vybudované imitace amfiteátru.

To hlavní se však skrývá pod zemí, kde má na zákazníky čekat až 230 kvalifikovaných prodejců, rozmístěných mezi tradičními světle hnědými stoly a 14 dřezovci trojtrnnými. Jde o stromy, které zdůrazňují eleganci a ekologickou misi Applu.

Opět pod taktovkou Foster + Partners

Apple na nejnovější pobočce spolupracoval s uznávaným architektonickým studiem Foster + Partners, které má obecně sklo v kombinaci s betonem ve velké oblibě. To ostatně dokazují i obchody Applu v čínském Macau (Apple Cotai Center), Singapuru (Apple Orchard Road) nebo americkém Chicagu (Apple Michigan Avenue).

„Pracovat s jedním z historických náměstí v Itálii je velká zodpovědnost a úžasná výzva. Zkombinovali jsme dva fundamentální elementy typické pro italská náměstí – vodu a kámen – se skleněným portálem, který vytváří smyslný zážitek pro zákazníky vcházející dovnitř skrze kaskádovitou fontánu s důrazem je obklopit,“ komentuje novou stavbu Jony Ive, šéf designu v Applu.

Nehledě na to, že cupertinský gigant svěřil do kreativních rukou Foster + Partners i část svého nového ústředí Apple Park. V něm se podíleli na Steve Jobs Theater, podzemních prostorách určených především pro prezentaci nových produktů, a na centru pro veřejnost Apple Park Visitor Center.

Apple Piazza Liberty má být otevřený nonstop a vedle toho, že bude nabízet veškerý sortiment jablečných produktů, bude sloužit také jako umělecké útočiště. Budou se zde konat různé kulturní akce, přičemž tou nejbližší je zářijová, měsíc trvající Milan Series. V rámci ní má vystoupit až 21 lokálních umělců s cílem odhalit své vize pro kreativní budoucnost celého města.

Nemají chybět ani zavedené edukativní semináře Today at Apple, na kterých se zájemci učí například programovat, točit filmy, skládat hudbu nebo fotografovat.

Jak to vypadalo v Apple Piazza Liberty v den otevření?

Foto: Apple