Shopsys získal dalších 10 milionů Kč od internetového podnikatele Ondřeje Fryce
, /

Shopsys získal dalších 10 milionů Kč od internetového podnikatele Ondřeje Fryce

Shopsys získal dalších 10 milionů Kč od internetového podnikatele Ondřeje Fryce

Koncem roku 2016 ohlásila česká e-commerce platforma Shopsys vstup nových investorů do společnosti. To když podnikatel, zakladatel eshopu Mall.cz a nyní především investor Ondřej Fryc do tuzemské platformy prostřednictvím svého fondu Reflex Capital investoval 7,5 milionu Kč.

Investice, na kterou dodatečnými 7,5 miliony Kč navázal další tuzemský hráč v podobě e-commerce investičního fondu Incomming Ventures podnikatele Michala Mičky, měla posloužit především k rozjezdu nové e-commerce platformy Shopsys Framework, kterou by Shopsys rád použil ke stavbě velkých eshopů na globálním trhu.

Pavel Turek: Formule E jede. Má šanci stát se novou královnou motosportu?

Pavel Turek, který se dlouhých 17 let pohyboval ve světě Formule 1, aby se následně v roce 2013 stal komerčním...

Právě pro rychlejší potřebu expanze frameworku, který by měl brzy zamířit z testovacího režimu do ostré verze, získal nyní Shopsys od Fryce a jeho fondu Reflex Capital další dodatečnou investici ve výši 10 milionů Kč, díky které Fryc ve společnosti získává pětiprocentní podíl. Většinu pak nadále drží zakladatel společnosti Petr Svoboda.

Předpoklady pro úspěch má Shopsys každopádně velmi slušné. Zakladatel společnosti Petr Svoboda se totiž  před časem odhodlal k poměrně dost netradičnímu kroku a samotný framework začal nabízet díky open-source a komunitní licenci pro střední a menší eshopy s obratem do 300 milionů Kč kompletně zdarma. Větší eshopy pak řešení mohou používat formou předplatného od 800 eur měsíčně.