Leo Express zavádí odloženou platbu za jízdenky přes Twisto
, /

Leo Express zavádí odloženou platbu za jízdenky přes Twisto

Leo Express zavádí odloženou platbu za jízdenky přes Twisto

Evropský dopravce Leo Express zavádí novinku, jak mohou zákazníci platit za jízdenky v jeho vlacích a autobusech. Vůbec poprvé bude možné u české přepravní společnosti využít pro nákup jízdenky odloženou platbu, o kterou se postará česká fintech služba Twisto. Díky tomu má být nákup pohodlnější, protože k němu stačí jediný klik.

Platba Twistem je dostupná jak na webu, tak v mobilní aplikaci Leo Expressu, s tím že uživatel nemusí zadávat číslo karty ani jinak dál celý proces platby řešit.

„Před nedávnem jsme představili novou mobilní aplikaci, která už usnadnila cestování 30 tisíci lidem. Teď bude pro naše cestující nakupování jízdenek v mobilu, ale i na webu ještě jednodušší,” věří Peter Köhler, CEO společnosti Leo Express. Jeho firma odhaduje, že by do budoucna mělo Twisto využívat až 15 procent cestujících. Prozatím využily odloženou platbu stovky zákazníků.

Český startup Productboard získal v San Francisku od slavného fondu investici 8 milionů dolarů

Mezi nejžhavější startupy s českou stopou v Silicon Valley aktuálně rozhodně patří Productboard, který založili...

Odložená platba v podání českého fintech startupu funguje tak, že nakupujete okamžitě a platíte až za 14 dní. Stačí být tedy jen registrovaný u Twista, které vás pak upozorní, abyste do čtrnácti dní příslušnou částku za nákup jízdenky (a případně dalšího zboží jinde) uhradili, a to buď online kartou, bankovním převodem nebo hotově.

Oznámení spolupráce Twista a Leo Expressu se tento týden sešlo s podobnou novinkou od konkurenčního FlixBusu, který začal pro nákup jízdenek pro změnu podporovat Google Pay. Na rozdíl od RegioJetu Radima Jančury se však snaží Leo Express s FlixBusem spolupracovat.