Xiaomi zkopírovalo podobu a funkce iPhonu X do své nové vlajkové lodi Mi 8
, /

Xiaomi zkopírovalo podobu a funkce iPhonu X do své nové vlajkové lodi Mi 8

Xiaomi zkopírovalo podobu a funkce iPhonu X do své nové vlajkové lodi Mi 8

Xiaomi si opět bere inspiraci od Applu, nyní však v poměrně velké míře. Na včerejší tiskové konferenci představil tento čínský výrobce spotřební elektroniky nový model ve své telefonní řadě Mi pod označením Mi 8. Ten je nápadně podobný iPhonu X, a to jak z pohledu designu, tak parametrů.

Prvním z nich je bezpochyby „notch“, respektive výřez v horní části displeje, na který se snášely negativní reakce hned poté, co byl představen v iPhonu X. Z toho si Xiaomi patrně nedělalo žádnou hlavu a stejně jako řada dalších výrobců jako LG nebo OnePlus jej zkopírovalo do svého nového modelu, a to na první pohled v nezměněnné podobě.

V Kalifornii vzniká ekologická komunita pro mileniály s domy z 3D tiskárny. Materiál dodá i Tesla

Poblíž kalifornského pobřeží Monterey se nachází přírodní park, ve kterém by mělo do několika let vzniknout...

Dle očekávání Xiaomi do tohoto výřezu vměstnalo speciální kamerový systém, který slouží pro odemykání zařízení na základě propracovaného 3D skenu obličeje (pouze v dražším modelu Mi 8 Explorer). Prakticky se jedná o obdobu funkce TrueDepth, která je součástí iPhonu X. I když má tento systém sloužit primárně jako bezpečnostní prvek, využívá i jiného potenciálu.

Tím je možnost vytvářet animované obličeje, respektive emoji, díky obličejovým mimikám. Zdali je podobnost s funkcí Animoji z jablečného telefonu náhodná, je na zvážení. To se ostatně vztahuje i na softwarové rozestavení řádku zobrazujícím signál, internetové připojení nebo stav baterie.

Rukopis firmy Tima Cooka je znát i při pohledu na zadní stranu Mi 8. Duální kamera by nebyla nic zvláštního, nicméně svislé rozložení čoček s podobným designem opět evokuje podobnost se zmíněným iPhonem X. Nehledě na to, že jsou umístěny téměř na stejném místě.

Inspiraci od Applu si Xiaomi s nejnovější vlajkovou lodí svých telefonů patrně vzalo i z názvu. Jakmile byl představen iPhone X, který značí 10. výročí vzniku iPhonu jako takového, Apple přeskočil číselné označení „9“ a vzhledem k tomuto jubileu použil „desítku“. Čínská společnost na to šla podobně – vyrušila číslovku „7“ (předtím šlo o model Mi 6) a rovnou skočila na „osmičku“, která symbolizuje 8. výročí vzniku firmy.

Součást marketingové strategie

I když je zcela jednoznačně jedná o napodobeninu iPhonu X, což částečně potvrzuje i CEO Xiaomi Jul Lei, jenž několikrát veřejně řekl, že se inspiruje právě Applem a jeho kulturou, výbavou se jedná o solidní telefon. Pod kapotou mu tepe zcela nový čip Snapdragon 845 od Qualcommu, který má zaručovat mnohem rychlejší odezvy zařízení, a co se týče displeje, jde o 6,2palcový AMOLED od Samsungu.

Celý produkt ostatně vychází z marketingové strategie Xiaomi. Již několik let si vybírá zajímavé technologie, kterými následně vybaví svá zařízení a prodává je několikanásobně levněji než konkurence, jež s takovými technologiemi přišla.

Právě cena bude patrně největším lákadlem nově představeného Mi 8. Na čínském trhu se má 5. července začít prodávat za přibližně 421 dolarů (cca 9 280 Kč), respektive 580 dolarů (cca 12 700 Kč) za dražší verzi Explorer Edition. Zatím však není známé, kdy (a zda vůbec) se dostane i na jiné světové trhy.

Foto: Xiaomi; Apple Newsroom