Výrobce nápoje MANA spouští novou výrobní linku, která desetinásobně zvýší objem produkce
, /

Výrobce nápoje MANA spouští novou výrobní linku, která desetinásobně zvýší objem produkce

Výrobce nápoje MANA spouští novou výrobní linku, která desetinásobně zvýší objem produkce

Český výrobce nápoje MANA Heaven Labs podniká další krok, díky kterému by brzy mohl výrazně zvýšit nabídku produktů a zjednodušit si vstup na zahraniční trhy. Poté, co letos otevřel první pobočku v Německu, zahájil prodej nové receptury této alternativní stravy a začal nabízet své produkty také na Alze, v Globusu či v trafikách Relay, spouští novou výrobní linku v podobě speciálního míchacího stroje.

Díky této nové technologii, nacházející se ve výrobně v pražské Uhříněvsi, může startup Heaven Labs zakladatele Jakuba Krejčíka produkovat takovou variantu nápoje, která od základu kombinuje prášek a olej v jedné práškové substanci – Mark 5. Nepočítaje hotový drink pod označením Mark 4, doposud bylo nutné nápoj smíchat zvlášť s olejem a práškem.

Startup na půjčování elektrických koloběžek Bird získává 150 milionů dolarů s miliardovou valuací

Kalifornský startup Bird, který přes mobilní aplikaci umožňuje jednoduché půjčování elektrických koloběžek, se...

Výrobní linka, kterou si nechalo Heaven Labs patentovat, má však sloužit i k dalším účelům. Vzhledem k tomu, že míchací stroj zvládne vyrobit až desetkrát více produktů než předchozí technologie, může Heaven Labs zrychlit svůj chystaný vstup na mezinárodní trhy, konkrétně do USA, kam by měla MANA přijít v druhé polovině tohoto roku.

Právě s růstem objemu výroby, jenž se logicky projeví na větších zásobách pro pokrytí poptávky, plánuje Heaven Labs do konce roku najmout i nové pracovníky. Těch by mělo být až 40. Zvýšit by se měly i finance určené pro investice do vývoje výroby. Doposud měl startup od svého vzniku v roce 2014 do výrobních technologiích jako takových investovat více než 26 milionů korun.

„Naší vizí vždy bylo vytvořit kompaktní produkt, který bude mít vše v jednom. Takový, který neklade překážky a který se stane čistým zážitkem. Díky nové technologii míchání, takzvanému high-speed cold mixing, jsme dokázali sloučit olejové i práškové složky do jedné robustní substance, bez přidaných látek a přesto s dlouhou a ověřenou trvanlivostí dvanáct měsíců od data výroby.

Už žádné plastové lahvičky, žádné odměřování oleje. Příprava našeho jídla bude ještě jednodušší a rychlejší,“ komentuje Krejčík novou výrobní iniciativu a současně také novou verzi nápoje MANA s označením Mark 5.

Snižování zátěže na životní prostředí

Dlouhodobým cílem pražského startupu, který za minulý rok prodal produkty v hodnotě 87 milionů korun, je mimo jiné také snižování energetické náročnosti, zvyšování úspory výrobního materiálu a obecně redukování zátěže na životní prostředí. Díky Mark 5 se Heaven Labs mělo podařit snížit obsah plastů (jelikož není potřeba plastové lahvičky na olej) o 50 % oproti předchozí verzi. Zároveň se mělo ušetřit až 20 % na použití papíru.

Foto: Heaven Labs