Vlastník největšího množství kryptoměny Ripple daruje univerzitám 50 milionů dolarů
, /

Vlastník největšího množství kryptoměny Ripple daruje univerzitám 50 milionů dolarů

Vlastník největšího množství kryptoměny Ripple daruje univerzitám 50 milionů dolarů

Ke konci března jsme informovali o společnosti Ripple, jenž vlastní největší množství stejnojmenné kryptoměny pod označením XRP, v souvislosti s jejím dárcovstvím 29 milionů dolarů na podporu učitelů a studentů. Tehdy Ripple pomohl takřka 35 tisícům projektů na veřejných školách, které hledaly finanční podporu, a nyní v této iniciativě pokračuje.

Zakládá totiž fond s názvem University Blockchain Research Initiative (UBRI), který bude disponovat částkou 50 milionů dolarů a který chce podporovat výuku a vývoj blockchainových a kryptoměnových technologií na amerických univerzitách. Ripplu se prozatím podařilo propojit se 17 partnerskými univerzitami, včetně známých UC Berkeley, Princeton University či MIT.

Technologie umělé inteligence na rozpoznání obličejů na internetu pomáhá zamezit obchodu s lidmi

Marinus Analytics, startup z výzkumné univerzity Carnegie Mellon v Pensylvánii, přišel na způsob, jakým rozpoznat...

Cílem celé iniciativy je vzdělat co nejvyšší počet lidí v technologiích, které mohou v budoucnu zásadně ovlivnit stávající platební systém a další oblasti. Po partnerství s univerzitou Ripple poskytne finanční prostředky v kryptoměně Ripple (XRP) a nechá ji plně rozhodovat o tom, jaké přesně projekty v rámci univerzity podpoří.

Společnost chce zároveň pomoci studentům jejich přímou podporou a aktivní spoluprácí na vývoji a výzkumu. Jde tak o jeden z dalších kroků Ripplu, který zpětně podporuje komunitu, ze které vznikl. Ripple spravuje aktuálně zhruba 55 miliard kusů kryptoměny XRP v hodnotě 36 miliard dolarů, ze kterých může měsíčně využít maximum 1 miliardy kusů, tedy téměř 660 milionů dolarů.

Foto: MaxPixel