Tvůrce Simpsonových Matt Groening vypustil první trailer svého očekávaného seriálu pro Netflix

062918_DISENCHANTMENT-MATTGROENING-NETFLIX_1

Beam, Luci, Elfo. 17. srpen 2018. Netflix.

Je tomu měsíc, co byly zveřejněny první informace o novém seriálu Disenchantment z dílen Matta Groeninga, autora kultovních počinů jako Simpsonovi a Futurama. Ten totiž uzavřel spolupráci s nejrozšířenější streamovací službou Netflix, na níž svůj chystaný počin 17. srpna uvede. A jelikož se jedná o Groeningovo dílo, který je po celém světě velmi uznávaný, těší se tento animovaný seriál velkému očekávání, což nově s prvním oficiálním trailerem graduje.

Jak se již vědělo dříve, seriálový děj se bude odehrávat v magickém světě nazvaném jako Dreamland. V něm se mají hlavních rolí ujmout zejména tři animované postavy, jmenovitě princezna a milovnice alkoholu Beam, elf Elfo a „osobní ďábel“ Luci, které se budou starat o příběhová témata jako „život a smrt“, „láska a sex“ a „udržení smíchu ve světě plného idiotů a utrpení“. Ve srovnání se Simpsonovými nebo Futuramou se tak nemá jednat o vyloženě seriál pro děti, nýbrž pro diváckou základnu dospělých.

062718_TESLA_1

Přečtěte si takéElon Musk odhalil parametry chystaného pickupu Tesly. Má utáhnout až 136 tun

První ukázky premiérové desetidílné série toho příliš mnoho neprozrazují (vyjma toho, že se princezna Beam ocitla uvnitř hradu, kde se setkala s králem, respektive svým otcem, který byl poněkud překvapený), nicméně lze z něj vypozorovat Groeningův ikonický rukopis a přímý odkaz na Simpsonovi a Futuramu. Netflix však patrně o tomto seriálu ví mnohem více a myslí si, že u diváků bude mít velký úspěch. Ostatně i proto si na další rok předobjednal dalších 10 dílů.

Redaktor CzechCrunch, šéfredaktor AppleCrunch, fanoušek minimalismu, designu a technologií, Olomouc