Tesla letos vyrobila kolem 30 tisíc kusů nového Modelu 3. Stále je pod plánem produkce
, /

Tesla letos vyrobila kolem 30 tisíc kusů nového Modelu 3. Stále je pod plánem produkce

Tesla letos vyrobila kolem 30 tisíc kusů nového Modelu 3. Stále je pod plánem produkce

Kalifornská automobilka Tesla, která v minulém roce vypustila mezi zákazníky nejnovější elektromobil s označením Model 3, zaznamenala v průběhu posledních měsíců spoustu problémů, týkajících se především nedodrženého plánu produkce nového modelu, která zaostává za plánovaným počtem 5 000 vyrobených kusů týdně.

Dle informací serveru Business Insider, který nahlédl do interních dokumentů společnosti a zároveň má informaci potvrzenou od dvou zaměstnanců, se totiž Tesle podařilo v letošním roce vyrobit „pouze“ 30 tisíc kusů Modelu 3, respektive zhruba 1 300 kusů týdně. Za necelé tři týdny v aktuálním měsíci je to pak zhruba 6 000 kusů.

Jaká byla konference Awwwards 2018 v San Franciscu?

Minulý měsíc jsem společně s několika kolegy navštívil v San Franciscu vyhlášenou konferenci  projektu Awwwards,...

Na vině zpomalené produkce je dle CEO Tesly Elona Muska především nadměrné využití automatizovaných technologií, snížení počtu lidských pracovníků, nedostatečná kontrola produkce a také velké množství technologických novinek, ve kterých se Model 3 liší od ostatních modelů.

Musk dal původně za cíl splnit plán produkce 5 000 vozů týdně do konce června, aktuálně ovšem Tesla není dle dostupných informací ani na polovině. K tomu si Tesla pořídila další výrobní linku v provizorním „stanu“ a některé součástky si nechává dovážet z Německa – to vše by mělo vést k brzkému napravení situace. I tak si ovšem zákazníci na nové vozy počkají nejméně rok.

Vidina lepších časů

Nová výrobní linka s označením GA4 ovšem dle zdrojů Business Insideru vyrobila od svého spuštění začátkem června pouze kolem 100 kusů elektromobilů. V souvislosti s improvizovanou výrobní linkou souvisí také fakt, že Tesla v brzké době plánuje stavbu nové továrny s označením Factory 2.0, která by měla ležet severně od té stávající a na několika patrech by měla zaujímat plochu 50 tisíc metrů čtverečních.

Foto: Tesla