Řidiči Uberu si za poslední rok vydělali na spropitném od zákazníků přes 600 milionů dolarů
, /

Řidiči Uberu si za poslední rok vydělali na spropitném od zákazníků přes 600 milionů dolarů

Řidiči Uberu si za poslední rok vydělali na spropitném od zákazníků přes 600 milionů dolarů

Před rokem poslechla přepravní společnost Uber žádosti svých zaměstnanců a zavedla nová pravidla, která dnes umožňují cestujícím dát svému řidiči skrz aplikaci spropitné. Od zavedení novinky společnost zaznamenala celkem 600 milionů dolarů v příjmech pouze na spropitném, které řidiči dostanou zhruba ve 30 procentech případů.

Konkurenční přepravní společnost Lyft na americkém trhu v dubnu oznámila příjem z dýšek v hodnotě 500 milionů dolarů, to však pouze s 8% nárůstem v porovnání let 2016 a 2017, od zavedení nových regulací.

Porsche investovalo do konkurence Tesly Rimac, která vyrábí elektromobily s výkonem 1900 koní

Zdá se, že to německá automobilka Porsche myslí s vývojem elektromobilů vážně. Nejenže se chystá v příštím...

V potaz se však musí brát také fakt, že Lyft není zdaleka dostupný na tolika místech jako právě gigant Uber. Prozatím působí především v USA a Kanadě, zatímco Uber kromě těchto dvou funguje i ve Střední a Jižní Americe, Evropě včetně Česka, na Blízkém východě, v Africe, Asii, Austrálii a na Novém Zélandu. To, že společnost operuje na tolika kontinentech samozřejmě přispívá pravděpodobnosti většího počtu dýšek, a tím i peněz z toho utržených.

Co se týče amerického trhu, řidiči Uberu nejvíce dýšek dostávají v Salt Lake City, Utahu, Texasu, New Orleans nebo Naschvillu. Lyft oproti tomu vyhodnotil za své nejlepší lokality New York, Atlantu nebo San Jose, čemuž zcela jistě přispívá i větší množství turistů.

Uber však byl schopen na základě získaných dat zjistit také, ve které dny a v kolik hodin lidé nejvíce dávají spropitné. Nejlepší dobou je prý pátek ve 2 ráno, sobota mezi 10 a 11 večer a neděle v 5 ráno.

Foto: Uber