Porsche investovalo do konkurence Tesly Rimac, která vyrábí elektromobily s výkonem 1900 koní
, /

Porsche investovalo do konkurence Tesly Rimac, která vyrábí elektromobily s výkonem 1900 koní

Porsche investovalo do konkurence Tesly Rimac, která vyrábí elektromobily s výkonem 1900 koní

Zdá se, že to německá automobilka Porsche myslí s vývojem elektromobilů vážně. Nejenže se chystá v příštím roce vydat svůj vůbec první, zcela elektrický automobil, který dostal název Porsche Taycan, nyní navíc investuje do své konkurence, se kterou se chce přátelit. Konkrétně se jedná o chorvatskou společnost Rimac, vyrábející elektrické supersporty, ve které Porsche získalo 10% podíl.

30letý Mate Rimac založil stejnojmennou značku v roce 2009 s cílem vyrábět ekologické, ale zároveň extrémně rychlé elektromobily. Ostatně, jeho nejnovější počin s názvem Rimac Concept_Two se ve své 150kusové limitované edici vyprodal během necelého měsíce, a to i při ceně 2 milionů dolarů. Automobil má 1914 koní, maximální rychlost 412 kilometrů za hodinu a zrychlení z nuly na 100 kilometrů za hodinu během 1,9 vteřin.

Umělá inteligence Googlu dokáže předpovědět možnou smrt pacientů lépe než stávající přístroje

Umělá inteligence se každým dnem stává čím dál pokročilejší a Google se rozhodl svou praxi v této oblasti...

Kromě extrémních parametrů by měl být schopen Concept_Two urazit na jedno nabití vzdálenost přibližně 650 kilometrů. Chorvat Mate Rimac je dnes prakticky jediný, kdo podobné automobily v této části Evropy vyrábí a dle jeho slov jde ve slépějích dalšího Chorvata Nikoly Tesly, který byl jeho vzorem. Ve své továrně aktuálně Rimac zaměstnává na 400 lidí, včetně několika Čechů.

Porsche má naopak v plánu po získání 10% podílu spolupracovat s Rimacem na vývoji technologií pro vlastní elektromobily, které se kromě pohodlí zaměřují také na stabilitu na silnici a na sportovní jízdní vlastnosti. Vedení Porsche zaujaly především původní a dosud zcela nezpracované koncepty Rimacu, které má v rukávu. Zajímavostí je i to, že Rimac se dostal ze špatné finanční situace výrobou elektromotorů a baterií pro konkurenční značky. Tím tak dokazuje, že nebere ostatní automobilky jako konkurenci.

Foto: Rimac, Porsche